Pouczające przygody Kostki i Bruna

2013-11-06 15:54

„Kostka i Bruno. Bajki wychowajki” to barwnie ilustrowana książka dla dzieci przygotowana przez Dominikę Słomińską psychologa dziecięcego. Oprócz bajek znalazły się w niej również komentarze i wskazówki dla rodziców. Książka ukaże się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

kostki i bruno
Autor: _materialy_prasowe

Dlaczego trzeba myć ręce i dlaczego nie wolno kraść? Czy trudno przyznać się do winy? Czy można wchodzić na zamarznięty staw? Jak przygotować dziecku urodzinową niespodziankę, by uniknąć rozczarowania? Na te pytania i wiele innych odpowiada Dominika Słomińska w 15 bajkach. Autorka przekonuje, że każda minuta spędzona z dzieckiem, jest jak poszukiwanie ukrytego skarbu. Choć wychowując dziecko nie mamy „mapy”, możemy znaleźć w przyszłości skarb – mądrego, dobrego i wartościowego człowieka. Ta książka jest drogowskazem w tych poszukiwaniach.
„Bajki wychowajki” to zbiór 15 wyjątkowych bajki, których treść nie jest przypadkowa. Przygody dwójki przyjaciół, Kostki i Bruna, są nie tylko zabawne i wciągające, ale również pouczające – dlatego ich czytanie może pomóc w wychowaniu najmłodszych czytelników. Każda historyjka zawiera bowiem morał i naukę dla dziecka, jest również opatrzona komentarzem przygotowanym przez autorkę, będącą z zawodu psychologiem dziecięcym. Dzięki jej wskazówkom, rodzice dowiedzą się, jak pokonać dziecięce lęki i jak rozmawiać z maluchami na trudne tematy.

serwisy prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza