Poznaj szczęśliwą siódemkę! Poduszka ciążowa dla komfortu mamy i dziecka

2016-12-12 15:57

Dobrej jakości poduszka ciążowa cieszy się zarówno pozytywnymi opiniami ginekologów, ortopedów, jak i samych przyszłych mam. To inwestycja na przyszłość, która nie tylko dba o ich zdrowie, lecz także komfort malucha w okresie karmienia. Dostępne na rynku modele w różnych formach pozwalają zminimalizować rozmaite dolegliwości i dlatego najlepiej dobierać je indywidualnie. Jednym z najbardziej uniwersalnych typów jest poduszka w kształcie cyfry 7 proponowana przez Super Mami.

Spis treści

  1. Zdrowy i spokojny sen mamy
  2. Komfort w opiece nad dzieckiem

Zdrowy i spokojny sen mamy

Duża, sprężysta poduszka ciążowa w kształcie cyfry 7 Super Mami umożliwia kobiecie w ciąży wygodne spanie na boku. Jest to istotne zarówno dla mam w pierwszych miesiącach, jak i w trzecim trymestrze ciąży, kiedy rosnący brzuszek skutecznie utrudnia przyjęcie wygodnej pozycji. Ten model poduszki ma długość 135 cm i jest szczególnie polecany wysokim paniom.

Siódemka stanowi doskonałe podparcie dla głowy, jej krótszy bok wsuwa się pod plecy, a dłuższy umieszcza sie między kolanami. Ergonomiczny kształt odciąża przy tym staw biodrowy i kręgosłup, zapobiegając bólom tych partii ciała. Ułożenie ich w jednej linii zapewnia zdrową pozycję, a dodatkowe podparcie brzuszka, dzięki szerszej, środkowej części poduszki ciążowej, uwalnia od zbędnych napięć.

Siódemka zapewnia jednak nie tylko dobry sen, lecz także komfortowy odpoczynek w ciągu dnia. W pozycji siedzącej i półsiedzącej może służyć jako oparcie dla obolałych pleców, a także jako wałek pod zmęczone i opuchnięte nogi.

Komfort w opiece nad dzieckiem

Poduszka ciążowa Super Mami pozwala również na wygodne karmienie dziecka po jego narodzinach. Wystarczy owinąć ją wokół talii i umieścić na niej niemowlę. Siódemka zapewnia mamie swobodną pozycje podczas karmienia, a dziecku gwarantuje stabilne i wygodne ułożenie. Gdy maleństwo podrośnie doskonale sprawdzi się także jako kojec czy ochraniacz do łóżeczka i będzie pomocna podczas zabawy oraz nauki siadania.

Pokryta w 100% bawełną (poszewkę można prać w pralce) i wypełniona antyalergicznymi włóknami silikonowymi z wkładem zapobiegającym zbrylaniu się wsypu poduszka ciążowa Super Mami jest bezpieczna zarówno dla wrażliwej skóry ciężarnej , jak i dziecka.

Więcej informacji na temat poduszki ciążowej w kształcie siódemki oraz innych produktów Super Mami jest dostępnych na stronie www.supermami.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza