Przyjemność mycia zębów z Philips Sonicare. Szczoteczka soniczna dla dzieci

2016-12-22 14:30

Mycie zębów w przypadku dzieci nie zawsze przebiega łatwo i przyjemnie. Jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie tego problemu jest szczoteczka soniczna marki Philips.

Maluchy nie lubią mycia zębów, unikają tej czynności, stosując wymówki, jakie tylko podpowie im wyobraźnia. Z kolei według programu Monitorowania Zdrowia Jamy Ustnej, zgodnie z deklaracjami matek, tylko co 10 dziecko w wieku 6 lat szczotkuje zęby rzadziej niż raz dziennie. Jeśli deklaracje rodziców są prawdziwe, to rodzi się pytanie, czy dzieci myją zęby skutecznie? Niestety poziom próchnicy u sześciolatków jest wysoki – średnio 5 zębów zaatakowanych chorobą i tylko niecała 1/5 bez próchnicy. Należy jednak pamiętać, że dbanie o zęby mleczne jest bardzo istotne.

„Dzieci ze zdrowymi zębami mlecznymi mają zdrowsze uzębienie stałe, co z kolei skutkuje mniejszymi problemami w dorosłym życiu. Ponadto osoby, które już we wczesnym dzieciństwie miały wpojone korzystne nawyki higieniczne, w dorosłym życiu częściej będą te nawyki zachowywać. Przyzwyczajenie dzieci do utrzymywania czystości zębów będzie owocowało w przyszłości” – przypomina warszawski stomatolog, dr Michał Ganowicz.

Wydaje się, że łatwo powiedzieć, a trudniej przyzwyczaić. Niekoniecznie – mając do dyspozycji szczoteczkę soniczną Philips Sonicare For Kids. Działa ona, opierając się na unikatowej technologii sonicznej Philips Sonicare. Wykonuje 500 ruchów szczotkujących na sekundę, co zapewnia dynamiczną akcję czyszczącą. Oznacza to także, że szczoteczka soniczna jest efektywniejsza w usuwaniu płytki nazębnej od szczoteczki ręcznej.

„Przy nie w pełni wykształconych zdolnościach manualnych dzieci, ruchy włosia skutecznie wspomogą usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni zębów. Przy pierwszym myciu może pojawić się delikatne łaskotanie, które dzieci często traktują ze śmiechem” – opowiada dr Michał Ganowicz. Szczoteczka Philips Sonicare For Kids jest wyposażona w funkcje i programy przyjazne dla maluchów. Program delikatny jest przeznaczony dla młodszych (między 4 a 7 lat), a program regularny dla starszych dzieci. Wbudowany zegar KidTimer wskazuje prawidłowy, 2-minutowy czas mycia zębów, zalecany przez dentystów. Radosne melodyjki KidPacer sygnalizują czas zmiany miejsca szczotkowania, żeby wszystkie zęby zostały umyte.

Aby jeszcze bardziej zaangażować dzieci w mycie zębów i pomóc rodzicom w wyrabianiu dobrych nawyków, szczoteczka Philips Sonicare For Kids współpracuje z interaktywną, bezpłatną aplikacją, zaprojektowaną specjalnie dla najmłodszych. Jej główną postacią jest sympatyczny Sparkly, który pozostaje pod opieką dzieci, a podczas nauki stawia przed nimi wyzwania dotyczące dłuższego i lepszego szczotkowania. Aplikacja jest zsynchronizowana ze szczoteczką soniczną Philips Sonicare For Kids poprzez Bluetooth™, przez co pomaga maluchom podczas zabawy dowiedzieć się więcej o higienie jamy ustnej. Monitor postępu w aplikacji w czasie rzeczywistym śledzi ogólną skuteczność, dzięki czemu rodzice mogą sprawdzić, jakie postępy w myciu zębów robi ich pociecha.

Philips Sonicare For Kids jest bezpieczna dla dzieci, pod warunkiem stosowania jej zgodnie z zaleceniami. Szczoteczka jest dostępna w zestawie z dwoma główkami (mniejszą dla dzieci w wieku 4–7 lat, większą – dla tych powyżej 7. roku życia. Włosie obu główek jest ultramiękkie. „Zadanie dla rodziców: jeśli dziecko szczotkuje zęby samodzielnie, należy sprawdzać, czy nie szoruje ich zbyt mocno i zawsze sprawdzić efekty… nawet najlepsza szczoteczka sama nie da rady” – podpowiada stomatolog, dr Michał Ganowicz, i dodaje, że podobnie jak w przypadku szczoteczek ręcznych zaleca się, żeby opiekunowie nadzorowali szczotkowanie zębów i poprawiali maluchy co najmniej do 6. roku życia. „Moja córka ma 10 lat i już od pewnego czasu sama szczotkuje zęby, ale co jakiś czas i tak sprawdzam efekty tego mycia. Mój 6-letni syn zwykle sam zaczyna myć zęby, ale ktoś mu zawsze pomaga doczyścić trudniej dostępne powierzchnie zębów” – opowiada dr Ganowicz.

Wybierając szczoteczkę Philips Sonicare For Kids, rodzice pomagają dziecku prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i dają mu szansę na wyrobienie dobrych nawyków od najmłodszych lat. Aby sprawić dziecku dodatkową niespodziankę, należy zarejestrować zakupioną szczoteczkę na www.philips.pl/welcome, a później już tylko odebrać prezent – maskotkę Sparkly. Promocja potrwa do 31 grudnia 2016 r.

Rekomendowana cena szczoteczki Philips Sonicare for Kids HX6322/04 wynosi 269 zł.

Więcej informacji na www.philips.pl w zakładce „Dla Ciebie” – „Produkty”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza