Recykling dla najmłodszych. EKOzabawy dla małych i dużych

2012-05-06 13:55

Aż trudno sobie wyobrazić, na ile sposobów można wykorzystać zużyte plastikowe butelki, kubeczki po jogurtach, tekturowe pudełka czy stare gazety.  Izabela Górnicka-Zdziech i Paweł Chrzanowski, autorzy książki „Coś z niczego. EKOzabawy dla małych i dużych” pokazują, jak w twórczy sposób nadać drugie życie przedmiotom, które mamy na co dzień w domu, a które normalnie trafiłyby do kosza. Dzięki nim mali ekolodzy dowiedzą się, jak zrobić rodzinny domek, węża ogrodowego, breloczki, puzzle,  a nawet robota czy… rekinarium.

Recykling dla najmłodszych. EKOzabawy dla małych i dużych
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Recykling dla najmłodszych. EKOzabawy dla małych i dużych

Jak razem z dziećmi spędzić czas twórczo, ciekawie i mądrze, wykorzystując to, co mamy na co dzień w domu? Odpowiedź brzmi: EKOZABAWY! W ekozabawach wykorzystuje się przedmioty, które normalnie trafiłyby do kosza, takie jak butelki po napojach, słoiki po dżemach i słoiczki niemowlęce, rolki po papierze toaletowym, tekturowe opakowania, pudełka po butach czy stare gazety. Prace artystyczne oraz zabawy ruchowe zawarte w książce są proste, a zarazem nie wymagają specjalnych przygotowań i zakupów. Większość dzieł dziecko może wykonać samo, nawet bez pomocy rodzica z tego, co aktualnie ma w domu. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, ich rodziców, a także nauczycieli. 

Izabela Górnicka-Zdziech - dziennikarka, nauczycielka i autorka książek. Wydała tomiki poetyckie oraz portrety prozą, m.in. Sukienkę ze starego płaszcza i Rozmowy pod niebem. Stworzyła wywiady-rzeki z Ernestem Bryllem i Ewą Błaszczyk. Efektem jej kilkuletniej współpracy z Franciszkiem Starowieyskim był "Przewodnik inteligentnego snoba" według Franciszka Starowieyskiego, "Listy miłosne" Franciszka Starowieyskiego. Jedną z jej pasji, obok pisania, jest praca z dziećmi i ekologia. Współpracuje z Fundacją Eco Choice. Prowadzi blogi: www.ekobimbo.blogspot.com i www.ecokidsworkshop.blogspot.com

Paweł Chrzanowski - założyciel i prezes Fundacji Eco Choice (www.ecochoice.pl), zajmującej się propagowaniem postaw proekologicznych. W ramach projektu „Ekopostawa to dobra zabawa” prowadzi zajęcia w przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach. Organizuje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ekologia jest od lat jego pasją, którą nieustająco rozwija.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza