Rozwój dziecka – gry edukacyjne dla dzieci

2013-05-21 10:56

Wychowanie malucha to również troska o jego rozwój umysłowy. Odpowiednio dobrane gry edukacyjne dla dzieci pomagają ćwiczyć pamięć, spostrzegawczość i uczą koncentracji. Gra memory Lilliputiens Sowa Marcel w doskonały sposób łączy zabawę z edukacją.

rozwoj dziecka gry edukacyjne dla dzieci
Autor: _materialy_prasowe

Niestandardowa gra memory Lilliputiens Sowa Marcel od firmy KidyKid dostarczy dziecku wiele radości. Można się nią bawić na dwa sposoby:

  • Losowanie – należy umieścić karty w brzuchu sowy Marcel (worku), a następnie losować je tak, aby dopasować z nich pary. W dobraniu odpowiedniej karty pomogą graczowi różne faktury materiałów na kartach.
  • Odkrywanie – bardziej rozpowszechniona metoda gry memory. Zadaniem gracza jest znalezienie pary do odkrytej karty. Karty są ozdobione kolorowymi obrazkami.

W obu przypadkach rozgrywkę wygrywa osoba, która zbierze największą liczbę par.

Zestaw zawiera 20 kolorowych kart z wizerunkami zwierzątek, miękki worek w kształcie sowy oraz 4 puzzle, z których można ułożyć obrazek z księżycem i małą sową. Gry dla dzieci tego typu rozwijają zmysł dotyku, ćwiczą koncentrację oraz uczą działania w zespole.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza