Udane zimowe wyjazdy z Orton Flex!

2014-02-03 7:00

Nie tylko upływające lata i siedzący tryb życia niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie stawów. Związane z nimi dolegliwości dotyczą też młodych osób aktywnie uprawiających sport. Wyjazdy na ferie z dziećmi, połączone z  jazdą na nartach czy snowboardzie to duże obciążenie dla kolan i kręgosłupa. Zlekceważenie pierwszych dolegliwości może prowadzić do zwyrodnienia stawów.

Sam przebieg choroby jest przewlekły i długotrwały. Atakuje ona najczęściej stawy kolanowe, biodrowe oraz kręgosłup. Na wczesnym etapie objawia się bólem oraz sztywnością. W dalszych stadiach daje się zauważyć zmniejszenie ruchliwości oraz deformacje okolic stawowych, a także postępujący zanik mięśni.
Dla utrzymania zdrowia i sprawności stawów, ważna jest świadomość tego, w jaki sposób styl życia wpływa na kondycję układu mięśniowo-stawowego. Wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny, dzięki któremu wzrasta aktywność metaboliczna organizmu, dzięki czemu mięśnie i stawy stają się lepiej dotlenione i odżywione. Warto również zadbać o prawidłową masę ciała – obciążenie stawów zbędnymi kilogramami przyczynia się do powstawania lokalnych przeciążeń i urazów.
Duże znaczenie ma również dieta, która powinna uwzgledniać glukozaminę, chondroitynę, kolagen i kwas hialuronowy. Ilość tych składników w organizmie często bywa zbyt niska, dlatego wskazana jest suplementacja.
Orton Flex to specjalnie opracowany preparat dla osób, które chcą kompleksowo zadbać o swoje stawy. Skomponowany aż z 6 składników – kolagenu, glukozaminy, witaminy C z owoców dzikiej róży, chondroityny, protein mlecznych i kwasu hialuronowego, poprzez ich synergiczne działanie, pomaga utrzymać sprawność, wytrzymałość i ruchomość stawów. Składniki preparatu odpowiadają za optymalne nawilżenie, odżywienie i utrzymanie chrząstki stawowej w dobrym stanie, a także za odpowiedni skład płynu maziowego. Rozpuszczalna, specjalnie opracowana formuła preparatu Orton Flex pozwala na optymalne przyswojenie wszystkich jego składników.
Więcej informacji na stronie internetowej preparatu Orton Flex (Lek-Am).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza