ViraSoothe® – specjalista w leczeniu ospy wietrznej u dzieci

2015-11-23 7:00

Poznaj 11 najważniejszych rad, dotyczących pielęgnacji dziecka chorego na ospę. Dzięki nim łatwiej poradzisz sobie z opieką nad nim i zapewnisz mu lepsze samopoczucie w trakcie choroby!

Ospa
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe ViraSoothe® pomaga zwalczać ospę u dzieci.

1. Nie rezygnuj z kąpieli – myj dziecko codziennie.

2. Nie używaj pudrów płynnych, które zasychając, ściągają skórę i sprawiają ból, a ponadto mogą rozwijać się pod nimi bakterie, wywołujące zakażenia i blizny.

3. Do smarowania wykwitów stosuj tylko przebadane preparaty stworzone specjalnie do leczenia ospy u dzieci, np. innowacyjny na rynku preparat ViraSoothe. Ma on działanie przeciwświądowe oraz umożliwia naturalne gojenie się skóry podczas ospy.

4. Obetnij dziecku paznokcie, myj mu często ręce. Na noc młodszym dzieciom możesz włożyć bawełniane rękawiczki.

5. Nie trzyj skóry dziecka ani gąbką, ani ręcznikiem, osusz ją delikatnie, np. ręcznikiem papierowym.

6. W przypadku wysypki w okolicach intymnych można zastosować nasiadówkę w ciepłej wodzie z dodatkiem rumianku. Wykwity na miejscach intymnych, np. na wargach sromowych u dziewczynek, można smarować preparatem ViraSoothe.

7. Temperatura w pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko chore na ospę, powinna być jak najniższa, ponieważ ciepło (np. z maksymalnie nagrzanego kaloryfera) stymuluje przepływ krwi w skórze i nasila swędzenie.

8. Należy często zmieniać bieliznę i pościel, najlepiej stosować te z miękkiej bawełny.

9. Podawaj dziecku dużo napojów, najlepiej niegazowanej wody. Kwaśne napoje mogą dodatkowo podrażniać błonę śluzową jamy ustnej, gdzie również może wystąpić wysypka.

10. Wysypka wewnątrz buzi najczęściej prowadzi do problemów z jedzeniem – wybieraj pokarmy płynne i w postaci papek, ale nic kwaśnego i drażniącego.

11. Gorączkę u dzieci przy ospie obniża się preparatem z paracetamolem, w tej chorobie nie podaje się ibuprofenu.

ViraSoothe – specjalista w objawowym leczeniu ospy wietrznej, dostępny w aptekach bez recepty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza