Wychowanie dziecka. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” wydawnictwa Media Rodzina – poradnik dla rodziców

2015-06-03 16:28

Każdy dzień, nie tylko Dzień Matki, czy Dzień Dziecka jest właściwym momentem, by zastanowić się nad tym, czy jesteśmy dobrymi rodzicami. Dlatego, aby osiągnąć rodzicielski sukces, warto wspomóc się wartościową lekturą.

Jak być dobrą mamą
Autor: materiały prasowe "Jak być rodzicem"... to poradnik z cennymi i mądrymi poradami dla rodziców.

Problemy związane z wychowaniem dzieci czasami przerastają rodziców. Może to mieć związek ze zmęczeniem, brakiem wsparcia, nadmiarem obowiązków zawodowych, a niekiedy po prostu z brakiem pomysłu na komunikowanie się z pociechami.

Aby ułatwić życie mamom i ojcom, wydawnictwo Media Rodzina proponuje lekturę książki „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” autorek bestsellerowego poradnika „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” – Adele Faber i Elaine Mazlish. W oparciu o własne wieloletnie doświadczenie stworzyły one serię podręczników, które pomogły rodzicom na całym świecie, wspierając ich w wychowaniu dziecka.

„Jak być rodzicem…” to doskonałe rozwiązanie dla osób, którzy nie mają czasu na przeglądanie opasłych tomów o rodzicielstwie. Autorki uciekają od zawiłych psychologicznych teorii i prezentują proste porady i jasne recepty, opierające się na sytuacjach z życia wziętych. Rysunki i komiksy ilustrujące różne sposoby radzenia sobie z trudnościami w codziennym życiu uczą, jak skutecznie się komunikować, by nawet w trudnych momentach wyrażać swoje emocje bez uciekania się do krzyku, złości czy agresji.

Ogromną zaletą książki jest jej objętość – 100 stron, na których zamieszczone są najważniejsze zasady i ćwiczenia dotyczące rozważnego rozwiązywania konfliktów, stawiania dzieciom granic i zachęcania ich do współpracy.

„Jak być rodzicem…” wydawnictwa Media Rodzina to skondensowany poradnik dla rodziców, gdzie dominują mądre i praktyczne porady. Do pozycji dołączona jest płyta CD z ćwiczeniami, której można słuchać np. w trakcie jazdy samochodem.

Więcej informacji na www.mediarodzina.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza