Zabawki dla dzieci, które kształtują osobowość

2013-02-07 9:00

Zakup zabawek dla dziecka to często bardzo skomplikowane zadanie. Warto bowiem, żeby stanowiły dla niego nie tylko rozrywkę, ale również pomagały rozwijać osobowość już od najmłodszych lat.

Rozwój przez zabawę to hasło, które najlepiej oddaje funkcję wartościowych zabawek. Zabawa powinna bowiem uczyć właściwych zachowań i relacji międzyludzkich, jednym słowem – przygotowywać młodego człowieka do życia w społeczeństwie.
Przykładowa zabawka dla dziecka tego rodzaju to proponowana przez firmę Panda-2 kolekcja Sylvanian Families – wielopokoleniowa rodzina leśnych zwierzątek, znanych dzieciom z animowanej serii „Leśna rodzinka”. Dzieci przeżywają z bohaterami różne przygody, zarówno wesołe, jak i smutne, poznają też znaczenie słów, takich jak odpowiedzialność, szacunek, miłość, obowiązek. Scenki, które można odgrywać dzięki postaciom zwierzątek obrazują relacje rodzinne i umacniają więzi między domownikami.
Zabawki dla dzieci typu Sylvanian Families rozwijają wyobraźnię i wrażliwość dziecka, poza tym kreują przestrzeń, wprowadzając do dziecięcego pokoju atmosferę rodzinnego ciepła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza