Zdrowe przekąski, czyli orzechy włoskie marki Kresto

2016-12-15 18:48

By wspomóc pracę mózgu pamięć i koncentrację, a także zapewnić dziecku energię na cały dzień zadbajmy o zdrowe przekąski. Zamiast podawać niewartościowe przysmaki, zachęćmy ucznia do przegryzania w przerwach orzechów włoskich. Marka Kresto wyjaśnia, jakie mają one właściwości i dlaczego nie powinno zabraknąć ich w diecie dziecka.

Kresto orzechy
Autor: materiały prasowe Orzechy włoskie marki KRESTO to idealna przekąska dla ucznia (fot. VOG Polska Sp. z o.o.)

Uczniowie z uwagi na wzmożoną naukę, potrzebę koncentracji, dobrej pamięci, a także sytuacje stresowe powinni wspomagać układ nerwowy. Najlepiej w tym celu sięgnąć po naturalne, zdrowe przekąski, np. orzechy włoskie. Wyróżniają się one bogactwem składników mineralnych. zawierają dużą ilość fosforu, która wspomaga pracę mózgu i wpływa na sprawność procesów myślowych, są źródłem żelaza, wapnia, potasu, magnezu oraz cynku. Ponadto w składzie tych zdrowych przekąsek znajdziemy witaminę E i B6 oraz kwasy omega-3. Orzechy dobroczynnie wpływają na kondycję skóry, zwłaszcza trądzikowej oraz łagodzą kłopoty żołądkowe. Ponadto wspomagają szereg układów w organizmie – w tym krwionośny i odpornościowy. Zawartość kwasu lanolinowego działa bezpośrednio na komórki nerwowe, co pomaga zwalczać nadpobudliwość, przemęczenie, stres oraz kłopoty ze snem.

Orzechy włoskie możemy zapakować uczniom na drugie śniadanie w dowolnej formie, jako zdrowe przekąski prosto z paczki czy dosypać je do sałatki owocowej lub warzywnej. Orzechy to także doskonały dodatek do porannej owsianki oraz dań obiadowych.

Orzechy włoskie marki KRESTO są dostępne w opakowaniach 100 g, 200g, 500 g, 1000 g
i 5000 g. Cena 13,70 zł (200g).

Więcej informacji na www.vog.plCzy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza