Zdrowy sen maluszka

2014-08-05 8:00

W pierwszych miesiącach życia niemowlę większość czasu spędza w pozycji leżącej. Dlatego materac powinien charakteryzować się odpowiednimi właściwościami ortopedycznymi – równomiernie podpierać kręgosłup oraz dostosowywać się do sylwetki dziecka i pozycji, jakie przybiera ono w czasie snu.

konkurs materac
Autor: _materialy_prasowe

Dobrze, by materac dla dziecka zapewniał wentylację i był antyalergiczny, a tym samym zapobiegał rozwojowi bakterii i grzybów. Ważnym elementem jest też pokrowiec – powinien być trwały, uszyty z naturalnej dzianiny o właściwościach paroprzepuszczalnych, z funkcją odparowywania wilgoci z warstwy zewnętrznej (zapobiega to poceniu się). Pokrowiec z dzianiny wysokiej jakości nie traci swoich właściwości i nie ulega zniekształceniu nawet po wielokrotnym praniu w pralce. Dodatkowym atutem jest też odpowiednio wszyty zamek błyskawiczny, który uniemożliwia maluchowi bezpośredni kontakt z zapięciem.
Materace produkowane przez Vitmat zostały stworzone we współpracy z neonatologami, pediatrami oraz fizjoterapeutami. Są wytwarzane ą w Polsce z zastosowaniem najwyższej jakości wypełnień oraz dzianin pochodzących od renomowanego Polskiego producenta –Teofilów S.A.
Więcej informacji na stronie internetowej firmy Vitmat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza