Kalkulator BMI

Wskaźnik BMI nazywany jest też wskaźnikiem Queteleta pozwala ocenić, czy nasza waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. Inaczej mówiąc współczynnik BMI charakteryzuje relację pomiędzy masa ciała a wzrostem. Utrzymanie prawidłowego współczynnika BMI ma wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Sprawdź, jak obliczyć BMI!

Oblicz wskaźnik BMI - skorzystaj z kalkultora BMI online

Nasz kalkulator obliczy twoje BMI za ciebie - wystarczy wpisać w nasz formularz swój wzrost w centymetrach i masę ciąła w kilogramach. Wskaźnik pokaże, czy twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. To istotne, jeśli planujesz ciążę lub chcesz wrócić do formy po porodzie. Skorzystaj z licznika BMI.

Wpisz wagę (w kg)
Podaj wzrost (w cm)

Jaki jest wzór na BMI?

Współczynnik Body Mass Indeks ( ang. Wskaźnik Masy Ciała) wylicza się za pomocą specjalnego wzoru. Aby sprawdzić czy BMI jest prawidłowe należy podzielić masę ciała wyrażoną w kilogramach przez wzrost w podany w metrach i podniesiony do potęgi drugiej.

Normy BMI

Sam wskaźnik BMI niewiele nam mówi. Po jego uzyskaniu nale porównać go z normami BMI. Aby sprawdzić, czy nasza waga jest prawidłowa, wynik powyższego działania należy porównać z normami BMI:

Wskaźnik BMI                        
Co oznacza?
poniżej 16,0 wygłodzenie
pomiędzy 16,0–16,99 wychudzenie
pomiędzy 17,0–18,49 niedowaga
pomiędzy 18,5–24,99 waga prawidłowa
pomiędzy 25,0–29,99 nadwaga
pomiędzy 30,0–34,99 otyłość
pomiędzy 35,0–39,99 otyłość kliniczna
powyżej 40,0 otyłość skrajna

Dokładność wskaźnika BMI

Wskaźnik BMI daje bardzo ogólny obraz, poniewaz nie uwzględnia indywidualnych cech budowy danego człowieka. Nie jest także zalecany do wyznaczania prawidłowej wagi u dzieci. Do 14 roku życia zamiast BMI dzieci, do wyznaczenia prawidłowej masy ciała stosuje się siatki centylowe.

Ocena: 4,5
  • Dni płodne
  • Kalkulator BMI
  • Kalkulator ciąży - który tydzień ciąży, miesiąc, trymestr
  • Kalkulator kalorii
  • Kalkulator wagi w ciąży
  • Oblicz termin porodu
  • Przelicznik miar
  • Sprawdź, jaką grupę krwi będzie miało dziecko
  • Siatki centylowe
forum.mjakmama.pl
Porady ekspertów
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
specjalista: Specjalista pedagog
zakupy.mjakmama.pl
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.