Kalkulator BMI

Wskaźnik BMI pozwala ocenić, czy nasza waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. Utrzymanie prawidłowego współczynnika BMI ma wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Sprawdź, jak obliczyć BMI!

Oblicz wskaźnik BMI - skorzystaj z kalkultora online

Nasz kalkulator obliczy twoje BMI za Ciebie. Wskaźnik pokaże, czy Twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. To istotne, jeśli planujesz ciążę lub chcesz wrócić do formy po porodzie. Skorzystaj z licznika BMI.

Wpisz wagę (w kg)
Podaj wzrost (w cm)

Jaki jest wzór na BMI?

Współczynnik Body Mass Indeks ( ang. Wskaźnik Masy Ciała) wylicza się za pomocą specjalnego wzoru. Aby sprawdzić czy BMI jest prawidlowe należy podzielić masę ciała wyrażoną w kilogramach przez wzrost w podany w metrach i podniesiony do potęgi drugiej.

Normy BMI

Oby sprawdzić, czy nasza waga jest prawidlowa, wynik powyższego działania należy porównać z normami BMI:

wzkaźnik BMI poniżej 16,0 oznacza wygłodzenie
wskaźnik BMI pomiędzy 16,0–16,99 to wychudzenie
wskaźnik BMI pomiędzy 17,0–18,49 to niedowaga
wskaźnik BMI pomiędzy 18,5–24,99 oznacza wagę prawidłową
wskaźnik BMI pomiędzy 25,0–29,99 to nadwaga
wskaźnik BMI pomiędzy 30,0–34,99 oznacza otyłość
wskaźnik BMI pomiędzy 35,0–39,99 to otyłość kliniczna
wskaźnik BMI powyżej 40,0 – oznacza otyłość skrajną

Dokładność wskaźnika BMI

Wskaźnik BMI daje bardzo ogólny obraz, poniewaz nie uwzględnia indywidualnych cech budowy danego człowieka. Nie jest także zalecany do wyznaczania prawidłowej wagi u dzieci. Do 14 roku życia zamiast BMI dzieci, do wyznaczenia prawidlowej masy ciała stosuje się siatki centylowe.

Ocena: 5
  • Dni płodne
  • Kalkulator BMI
  • Kalkulator ciąży - który tydzień ciąży, miesiąc, trymestr
  • Kalkulator kalorii
  • Kalkulator wagi w ciąży
  • Oblicz termin porodu
  • Przelicznik miar
  • Sprawdź, jaką grupę krwi będzie miało dziecko
  • Siatki centylowe
forum.mjakmama.pl
zakupy.mjakmama.pl
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.