Książki dla dzieci jako sprzymierzeńcy w wychowaniu. „Kicia Kocia w Afryce” i inne kocie opowieści

2023-05-05 11:11

Bohaterowie książek dla dzieci zazwyczaj budzą sympatię nie tylko najmłodszych, ale i rodziców. A sympatia opiekunów często idzie w parze w uczuciem wdzięczności, bo mądre książki niejednokrotnie bywają sprzymierzeńcami w wychowaniu maluchów.

Kicia Kocia w Afryce
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe "Kicia Kocia w Afryce" to książka nie tylko do czytania, ale również kolorowania i bazgrania.

Wydawnictwo Media Rodzina proponuje serię kwadratowych książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej, polecanych przez fundację Cała Polska czyta dzieciom. Ich bohaterką jest przesympatyczna i rezolutna Kicia Kocia, która oswaja dzieci z codziennością – wizytą na basenie lub placu zabaw, chorobą, sprzątaniem, gotowaniem, z burzą i innymi zdarzeniami.

Ukazała się już cała seria bajek, a w każdej z nich kotka przeżywa inne przygody. Była już policjantką, poznała strażaka, gotowała obiad, zakładała zespół muzyczny, odwiedziła kosmos i uczyła się mówić "nie". W "Kici Koci na plaży" bohaterka wyrusza na wakacje, a w "Kici Koci na traktorze" - na wieś.

Kocia Kicia wyrusza do Afryki

Ponieważ mały czytelnik żywiołowo reaguje na duże, wyraziste ilustracje i z zapałem chłonie kolorową rzeczywistość, stąd być może pomysł, by serię uzupełnić o wątki edukacyjno-aktywizacyjne. I tak oto pojawiła się kolejna część przygód Kici Koci – przeznaczona do czytania, bazgrania i kolorowania – „Kicia Kocia w Afryce. Zwierzęta sawanny”. Autorka nie tylko zachęca w niej do współtworzenia ilustracji, ale również przemyca łatwą do przyswojenia porcję wiedzy o mieszkańcach Afryki.

Maluchy zatem będą śledzić perypetie Kici Koci na sawannie, a także kolorować, łączyć kropki, by znaleźć ukryte kształty. Co więcej, sporo dowiedzą się na temat życia żyraf, słoni, hipopotamów oraz kilku drapieżników.

"Kicia Kocia w Afryce" to połączenie przyjemnego z pożytecznym, a jednocześnie niezwykle sympatyczny bonus dla zmęczonych rodziców – nowa książka dla dzieci na pewno przykuje uwagę maluchów na długo.

Seria przygód Kici Koci obejmuje kilkanaście części.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa: www.mediarodzina.com.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza