Żel położniczy Natalis - nowa technika skracania bólu porodowego

2015-07-22 12:06

Główną obawą związaną z porodem jest ból - boi się go co druga przyszła  mama. Naturalną i rekomendowaną przez specjalistów techniką skracania bólu podczas porodu jest unikalny na polskim rynku żel położniczy Natalis.

Żel położniczy Natalis
Autor: materiały prasowe

Poród fizjologiczny większości kobiet kojarzy się z długo trwającym bólem związanym z przeciskaniem się dziecka przez kanał rodny, jak również z powszechnie wykonywanym nacięciem krocza, które ma ułatwić przyjście na świat dziecka. Z tego powodu wiele kobiet nie chce rodzić w sposób naturalny i decyduje się na cięcie cesarskie. A przecież poród siłami i drogami natury jest najbardziej korzystny zarówno dla dziecka, jak i dla matki.

Obecnie dla wszystkich przyszłych mam, które boją się bólu porodowego i nacinania krocza, pojawiło się wreszcie światełko w tunelu. Jest to żel położniczy Natalis, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Położnych. Natalis został opracowany w Szwajcarii, jest bezbarwny, bezzapachowy i zawiera jedynie naturalne składniki. Jego głównym zadaniem jest skrócenie drugiego, najbardziej bolesnego, okresu porodu.
Natalis tworzy bowiem warstwę poślizgową i tym samym zmniejsza tarcie płodu o ściany kanału rodnego, co z kolei minimalizuje ból i ryzyko uszkodzenie krocza. Dzięki temu drugi okres porodu trwa krócej i jest bardziej przyjazny również dla dziecka. Natalis jest zalecany zarówno dla pierworódek, jak i dla kobiet, który już wcześniej rodziły. Może być stosowany w czasie porodów w wodzie, porodów przedwczesnych oraz u kobiet, które w poprzedniej ciąży przebyły cięcie cesarskie. Żel może być także wykorzystywany sytuacjach szczególnych: do operacji wykonywanych w czasie porodu, jak również do ręcznego oddzielenia łożyska. Do tej pory nie stwierdzono działań niepożądanych żelu. Poza tym, że Natalis zmniejsza ból w czasie porodu, dodatkowo wspomaga odbudowę flory bakteryjnej w pochwie po porodzie oraz zmniejsza ryzyko powstania infekcji dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym.

Żel Natalis jest coraz bardziej doceniany przez młode matki i coraz powszechniej stosowany. Jego użycie przynosi wiele korzyści zarówno dla matki, jak i dla dziecka, które w mniejszym stopniu jest narażone na uszkodzenia w czasie przeciskania się przez kanał rodny. Dla kobiety natomiast poród jest mniej bolesny, w łagodny sposób zmniejsza się ryzyko uszkodzenia krocza.

Obecnie poród naturalny nie musi kojarzyć się z silnym bólem– może przebiegać znacznie szybciej i zdecydowanie bardziej komfortowo!
Żel położniczy Natalis dostępny jest w szkołach rodzenia, szpitalach, gabinetach ginekologicznych oraz u dystrybutora. Stosuje go większość szpitali położniczych w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza