"Miłość aż po ślub"-weselna komedia romantyczna

plakat-milosc-az-po-slub

Rzucanie welonem, gorzka wódka, przyśpiewki przy stole i inne zabawy oczepinowe wydają się mało wyszukane w porównaniu z weselnymi tradycjami z innych krajów. I to wcale nie trzeba ich szukać w egzotycznych częściach świata, nasi europejscy sąsiedzi miewają bardzo osobliwe zwyczaje!

Od wykupu do wspólnej wizyty w saunie

Szkocja

Jak najlepiej udowodnić, że Panna Młoda wytrzyma wiele dla swojego wybranka? Przepis jest obrzydliwy: zjełczałe jaja, błoto, nadgniłe resztki jedzenia, odpady wylewa się na Pannę Młodą, a następnie oblepioną cuchnącą mazią przeciąga się po wiosce. Zwyczaj jest nadal żywy w małych szkockich miasteczkach.

Francja

We Francji resztki również się nie marnują, z tego co zostaje na stole po weselu sporządzany jest koktajl. Państwo Młodzi muszą go wypić… z muszli klozetowej.

Finlandia

Dzień przed ślubem Panna Młoda razem z mamą oraz druhnami udają się do sauny.

Niemcy

Polterabend, zwyczaj polegający na tym, że dzień przed ślubem przed domem Państwa Młodych zbierają się goście weselni i tłuką szkło oraz porcelanę. Zgodnie z tradycją Panna Młoda powinna posprzątać rozbite naczynia, a Pan Młody poczęstować przybyłych alkoholem. To recepta na szczęście w małżeństwie.

Czechy

Zamiast ryżem Państwa Młodych obsypuje się groszkiem.

Rosja

Pannę Młodą trzeba wykupić. W dniu Ślubu rodzina Pana Młodego składa wizytę w domu Panny Młodej, żeby za nią zapłacić. Zazwyczaj opiera się na pytaniach zadawanych Panu Młodemu odnośnie jego wybranki, ale może on również licytować się o nią za pomocą pieniędzy. Co więcej, jeśli kwota nie jest satysfakcjonująca, Pan Młody może zamiast swojej Ukochanej dostać… przebranego w damskie ciuszki faceta!

Szwecja

Kobiety zaproszone na wesele muszą bardzo uważnie zaplanować swoją stylizację. Czerwona sukienka to największa wpadka jaką mogą zaliczyć. Według tradycji może to świadczyć o tym, że kobieta ta spędziła noc z Panem Młodym.

milosc-az-po-grob

MIŁOŚĆ AŻ PO ŚLUB
PREMIERA: 23 CZERWCA 2017
Zobacz zwiastun

Reżyseria: Reem Kherici

Obsada:
• Reem Kherici („Colombiana”)
• Nicolas Duvauchelle („Dalida”, „Dziewczyna z pociągu”, „Dzikie trzciny”)
• Julia Piaton („Za jakie grzechy, dobry Boże?”)

Gatunek: komedia romantyczna
Produkcja: Francja 2017
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Bezpruderyjna komedia o miłości, zdradzie i o tym, że czasem łatwiej zorganizować szczęście komuś niż sobie.

Czasem najlepszym wyjściem jest wyjście za mąż.

Juliette zajmuje się organizacją ślubów, ale sama jest zadowoloną z życia singielką. Facetów traktuje dość lekko i ze swobodą korzysta z atutów własnej urody. Szczególnie, że w dzieciństwie była szkolnym „brzydkim kaczątkiem”. Wszystko jednak zmienia się, gdy okoliczności zmuszają ją do organizacji wesela Alexii, wyjątkowo nielubianej koleżanki z podstawówki. Co gorsza narzeczonym Alexii okazuje się być Mathias, uroczy facet, z którym Juliette spędziła niedawno upojną noc. Trzeba być nie lada zawodowcem, by zorganizować szczęście antypatycznej paniusi z mężczyzną, którego się kocha. Juliette nie może sobie pozwolić na stratę tego zlecenia. Ślub musi się odbyć… ale kto będzie panną młodą, to się jeszcze okaże…

WESELMY SIĘ!

Aktualizacja: 2017-06-23 Publikacja: 2017-06-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.