Niania

Niania - artykuły

Powrót do pracy

Powrót do pracy: z kim zostawić dziecko?

Powrót do pracy - wiele kobiet po urodzeniu dziecka z niecierpliwością, ale i niepokojem wyczekuje tego momentu. Z kim zostawić dziecko po powrocie do pracy? Ten problem spędza wielu rodzicom sen z powiek.
Babcia, czy żłobek?

Babcia czy żłobek: pod czyją opieką pozostawić dziecko?

Babcia czy żłobek - przedstawiamy zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Polskie prawo pracy jest bezlitosne dla młodych rodziców – po kilkunastu tygodniach urlopu macierzyńskiego musisz wrócić do pracy. Oczywiście, możesz pójść na urlop...
po czym poznac ze niania nas oszukuje

Po czym poznać, że NIANIA NAS OSZUKUJE?

Znalezienie odpowiedniej, ciepłej i godnej zaufania niani dla naszego dziecka jest nie lada problemem. Jednak nawet tym, którym wydaje się, że znaleźli kandydatkę idealną, zdarza się mieć różnego rodzaju wątpliwości. Czy istnieją zatem...
Mama radzi mamie

Komórkę noś przy sobie

Siedzę na placu zabaw. Młody, którym się opiekuję, szaleje w piaskownicy z rówieśnikami. Nagle z piskiem hamuje samochód...
jak zostac niania co zrobic zeby zostac niania

Jak zostać NIANIĄ – co zrobić, żeby zostać nianią?

Lubisz dzieci i chciałabyś pracować jako niania? Powinnaś wiedzieć, że by profesjonalnie opiekować się dzieckiem, musisz spełniać określone warunki. Dowiedz się, co trzeba zrobić, by zostać nianią? Przewodnik, jak zostać nianią.
Określ warunki pracy

Określ warunki pracy

Zrób to precyzyjnie. Dzięki temu unikniesz potem konfliktów wynikających z braku komunikacji.
Pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie

Zwykle najpierw ma miejsce rozmowa telefoniczna. Jeśli podczas niej kandydatka zrobi na tobie dobre wrażenie, pora poznać się osobiście.
Pora poznać się lepiej Gdy już podejmiesz decyzję, kogo zatrudniasz, zacznijcie stopniowo się poznawać. Dziecko nie może zostać z opiekunką od razu na cały dzień.
W poszukiwaniu niani Gdy chcesz wrócić do pracy, a babcia czy żłobek nie wchodzą w grę - musisz znaleźć dziecku troskliwą i odpowiedzialną opiekunkę. Ale jak?
Niania pilnie poszukiwana Powinna być cierpliwa, opiekuńcza, pogodna, pracowita, i oczywiście – zakochana w waszym dziecku. Tylko jak znaleźć taki ideał?
GUWERNANTKI: dwujęzyczne nianie wracają do łask! Komunikowanie się w co najmniej dwóch językach, to dziś absolutna konieczność, by z powodzeniem radzić sobie w wielkim świecie. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą, aby ich dziecko od najmłodszych lat miało kontakt nie tylko z językiem...
Sylwester: czy można wynająć nianię do dziecka na jedną noc? Jak spędzić wspaniały wieczór we dwoje i jednocześnie mieć pewność, że dziecko jest pod dobrą opieką? Wynająć nianię! Dowiedz się, czy wynajęcie niani na jedną noc jest możliwe.
OPIEKUNKA DO DZIECKA: od czego zacząć poszukiwania opiekunki do dziecka? Znalezienie odpowiedniej opiekunki do dziecka spędza wielu rodzicom sen z powiek. Wybór osoby, której zaufamy i powierzymy swoje dziecko, to niełatwe zadanie. Jak zacząć poszukiwania opiekunki do dziecka? Na co zwrócić uwagę?
Mężczyzna w roli niani – czy mężczyźni często wybierają ten zawód? Rośnie popularność mężczyzn-niań. Dlaczego panowie wybierają zawód niani? Jakie zalety ma mężczyzna – opiekun do dziecka?
Zwierzenia niani: trudni rodzice To była czwarta rodzina w mojej karierze. Wyglądali sympatycznie. Ale już po kilku dniach zaczęłam się zastanawiać, czy nie ostatnia...
Lubię kamery Od kilkunastu lat jestem nianią. Chyba niezłą, bo każdym z "moich" dzieci opiekowałam się po kilka lat.
Niania zapatrzona w telewizor Długo szukaliśmy niani, którą moglibyśmy oboje z mężem zaakceptować...
Interesujesz się niania? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. niania
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.