O krok od tragedii. Zmarznięte dziecko zamknięte na kłódkę w budzie dla psa

2022-10-26 11:51

Policjanci w Nashville w USA otrzymali anonimowe zgłoszenie o 9-letnim dziecku zamkniętym w budzie dla psa. Ojciec i macocha zamknęli je na całą noc bez odpowiedniego ubrania, gdy temperatura na dworze spadła poniżej zera.

O krok od tragedii. Zmarznięte dziecko zamknięte na kłódkę w budzie dla psa
Autor: Getty images O krok od tragedii. Zmarznięte dziecko zamknięte na kłódkę w budzie dla psa

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w środę 19 października w Lexington w stanie Kentucky. Około godziny 7 rano anonimowa osoba poinformowała policję o dziecku zamkniętym „za karę” na mrozie w budzie dla psa. Rozmówca dodał, że dziecko jest bez butów, czapki, rękawiczek i kurtki.

Przeczytaj także: Ich synek zginął przez zabawkę, która wydaje się dostosowana do każdego wieku. Teraz ostrzegają innych

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Funkcjonariusze od razu ruszyli na miejsce, gdzie rzeczywiście okryli małe dziecko zamknięte w budzie dla psa. W środku miało pozostawione tylko koc oraz trochę wody i jedzenia. To jednak nie wystarczyło do ogrzania. Dziecko było bardzo wychłodzone – temperatura jego ciała wynosiła zaledwie 28 stopni Celsjusza.

Policja była zszokowana. „Od 36 lat pracuję w organach ścigania i nigdy nie widziałem czegoś takiego” — powiedział szeryf hrabstwa Davidson, Richie Simmons. Poszkodowane dziecko zostało przewiezione do szpitala Brenner’s Children’s Hospital w Winston-Salem.

Zamrznięte dziecko w budzie dla psa. Rodzice aresztowani

Policja weszła do domu i natknęła się w nim na wyrodnych rodziców Jonathana i Sarę Starr, niemowlę, 4-letnie dziecko i psa. Pozostałe dzieci były w dobrej kondycji. Zajęła się nimi opieka społeczna hrabstwa Davidson. Pod jej kuratelę trafiło też poszkodowane dziecko oraz jeszcze dwójka rodzeństwa w wieku szkolnym, która w momencie przyjazdu policji do domu przebywała w szkole.

Ojciec i macocha ofiary - Jonathan i Sarah Starr zostali aresztowani i oskarżeni o przestępstwo znęcania się nad dziećmi. Do aresztu trafiła też ciotka ofiary - Shelley Barnes, która mieszka razem z rodziną. Ona również usłyszała zarzut znęcania się nad dziećmi, a także posiadania broni palnej i substancji odurzających.

Policjanci uważają, że tego typu praktyki w tym domu były stosowane już nie raz. Dla dobra śledztwa nie ujawniają jednak dalszych szczegółów na temat historii nadużyć w tym domu. „Wierzymy, że sytuacja ta nie zdarzyła się po raz pierwszy. To trwa od dłuższego czasu” - powiedział Simmons.

Przeczytaj także: Dziecko się dusiło, a lekarze upierali się, że to wina COVID. Prawda okazała się zupełnie inna

Źródło: The Mirror

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza