Rusza aplikacja dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

2021-07-01 14:19

Darmowa i intuicyjna aplikacja na smartfony ma pomóc małym pacjentom i ich rodzicom. Ułatwi poruszanie się po budynku, spakowanie na oddział czy zapisywanie wizyt u specjalistów.

Aplikacja Centrum Zdrowia Dziecka
Autor: Materiały prasowe Aplikacja Centrum Zdrowia Dziecka - dla małych pacjentów i ich rodziców

Aplikacja Pacjenta Centrum Zdrowia Dziecka powstała głównie z myślą o tych, którzy placówkę odwiedzą po raz pierwszy, ale będzie pomocna także podczas każdej kolejnej wizyty. Czytelna nawigacja ma ułatwić poruszanie się po budynku, ale nie tylko. Umożliwi również dobre przygotowanie się do przyjazdu do Centrum Zdrowia Dziecka i odpowie na pytania, które zazwyczaj pojawiają się w głowach opiekunów młodych pacjentów.

Aplikacja powstała dzięki współpracy Fundacji K.I.D.S oraz partnerów. Aplikacja jest bezpłatna i już teraz dostępna dla posiadaczy smartfonów z systemem operacyjnym Android (w sklepie Google Play). Wkrótce będzie dostępna także na platformie App Store.

Zespół Badawczy pod kierownictwem Piotra Ciąćki i Beaty Rąbińskiej przeprowadził rozmowy i obserwacje na terenie Centrum Zdrowia Dziecka. Zebrane informacje pozwoliły zrozumieć, z jakimi wyzwaniami zderzają się ojcowie i matki przyjeżdżający z całej Polski na wizytę do Centrum Zdrowia Dziecka oraz dostosować rozwiązania w aplikacji do wszystkich ich potrzeb.

- Aplikacja Pacjenta, wprowadzona przez Fundację K.I.D.S. to bardzo ważne i potrzebne rozwiązanie, które z pewnością pomoże naszym pacjentom oraz usprawni pracę całego szpitala. Do Centrum Zdrowia Dziecka przyjeżdżają pacjenci z całego kraju, dla których często taka podróż jest bardzo dużym wyzwaniem. Rozwiązania wprowadzone w aplikacji nie tylko pomogą im dotrzeć do szpitala, ale również sprawnie się po nim poruszać. Co więcej, funkcja umawiania wizyt odciąży część personelu medycznego. To kolejna, istotna funkcja z zakresu telemedycyny, która pojawi się w naszym szpitalu dzięki Fundacji K.I.D.S. - mówi dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Aplikacja posiada także praktyczne „Kompendium” wiedzy, dzięki któremu pacjent będzie mógł sprawdzić znaczenie wielu słów używanych w szpitalu. Dzięki temu pacjent nie będzie miał wątpliwości co oznaczają poszczególne terminy używane przez lekarzy i pielęgniarki w codziennej pracy.

Źródło: Materiały prasowe Fundacji K.I.D.S.

Czy potrafisz rozpoznać, co dolega twojemu dziecku?

Pytanie 1 z 10
Twoje dziecko nie chce ssać piersi, zaczyna się ślinić i płacze. Nagle ssie palce i wkłada do buzi wszystko, co wpadnie mu w ręce. Objawy sugerują:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza