Już 15 września wyjątkowy sportowo-rodzinny piknik na PGE Narodowym!

2018-08-08 9:48

W Narodowy Dzień Sportu, 15 września całą Polskę przepełni pozytywna energia. Fundacja Zwalcz Nudę sprawi, że każdy będzie miał możliwość rozpocząć swoją przygodę z nową dyscypliną sportową lub sprawdzić swoje umiejętności podczas licznych treningów i wydarzeń sportowych! To jednak nie wszystko – czeka na Was również XII edycja Warszawskich Dni Rodzinnych!

warszawskie dni rodzinne
Autor: _materialy_prasowe

Najgorętszym miejscem w Polsce 15 września będzie Warszawa i Błonia PGE Narodowego. Atmosfera zabawy pochłonie każdego: dziadka, babcię, tatę, mamę, młodzież i dzieci – każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza, że Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Partnerami przygotuje również ogromną strefę rodzinną. Od 14-16 września będziecie mogli również skorzystać z bezpłatnych animacji i atrakcji rodzinnych w całej Warszawie! Przed Wami całe mnóstwo niespodzianek, ale już dziś możemy zdradzić wam kilka szczegółów.

Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie i jakość życia, ale również łączy pokolenia, dlatego w sekcji MultiSport przez cały dzień będziemy zwiększać poziom endorfin wśród dzieci, ich rodziców oraz dziadków. Najmłodsi spróbują swoich sił w sportowej grze wzbogaconej o nowoczesne rozwiązania technologiczne w ramach testu Aktywnych Szkół MultiSport, a dorośli będą mieli okazję sprawdzić skład ciała i porozmawiać z ekspertami na temat aktywności fizycznej i diety.

Jesteś tym co jesz! A my „Jemy Eko”. Na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej będzie można skosztować ekologicznego, zdrowego jedzenia. Zapraszamy też na spotkanie z Katarzyną Bosacką, autorką i prezenterką programu telewizyjnego "Wiem, co jem", która wprowadzi Was w temat ekologicznego żywienia.

Rozgrzewkę poprowadzą dla Was liczne kluby sportowe, wśród nich MRS SPORTY lub GYM Generation, które przygotują zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej. W naszej piknikowej „Sali gimnastycznej” treningi poprowadzą m.in.: Magdalena Hajkiewicz, Joanna Kajstura, Przemysław Ignaszewski, przedstawiciele KSW oraz Ochota na Jogę!

Partnerem tegorocznej edycji jest również Legia Warszawa - klub o ponad stuletniej sportowej tradycji. To nie tylko piłka nożna, ale także inne sekcje. Wyjątkową okazją do przekonania się o tym będzie zbliżający się Narodowy Dzień Sportu. Podczas wydarzenia na błoniach PGE Narodowego, przedstawiciele różnych sekcji oraz Legia Soccer Schools zaprezentują tematyczne stoiska oraz animacje.

Ruch na pewno pobudzi w Was działanie endorfin. Nie pozwolimy emocjom opaść ani na chwilę, mnóstwo zabawy zapewni Ale Zebra: dmuchane rzutki XXL czy automaty do gry to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali, a na ich stoisku powita Was tańcząca zebra!

Wszystkie dzieci zapraszamy również do zabawy w strefie POLSAT JimJam. Najmłodsi będą mogli wykonać prace plastyczne nawiązujące do ulubionych bajek oraz dać się ponieść wyobraźni tworząc różne kształty z chrupkowych klocków. Będzie także możliwość pomalowania buziek we wzory nawiązujące do bajkowych bohaterów. Dla maluchów przygotowany zostanie ponadto kącik telewizyjny z wygodnymi pufami, gdzie przez cały dzień będzie można oglądać odcinki najnowszych seriali emitowanych na kanale POLSAT JimJam. Na dzieci, które odwiedzą strefę będą również czekać upominki. Zapraszamy także do udziału w konkursie ze sceny, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Aby pobudzić szare komórki, warto przespacerować się na stoisko MatPlanety. To tu będzie okazja sprawdzić się w łamigłówkach matematycznych. Będziecie też mogli wykorzystać swój logiczny zmysł i rozegrać partyjkę szachów z Polskim Związkiem Szachów, lub partyjkę brydża z Polskim Związkiem Brydża Sportowego?

Gimnastyka języka tylko z ProfiLingua, na tym stoisku poznacie mnóstwo nowych zagranicznych słówek i ciekawych wyrażeń! Podczas Pikniku spotkacie się również ze specjalistami z Kliniki Leczenia Jąkania.

Pobudzony do działania mózg i zdobyte umiejętności lingwistyczne ułatwią Wam wygraną w Dobble, Story Cubes, Dixit, a nawet Cortex, w które będzie okazja zagrać na stoisku wydawnictwa Rebel.

Młodzi architekci zostaną przyciągnięci kolorowymi cegiełkami, do zbudowania klockogrodu na stoisku Klockowni! Nieopodal spotkacie Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek i najsłodsze ssaki świata, z którymi warto się przywitać, podczas spaceru po naszym Pikniku. Nie lada gratka czeka na wszystkie maluchy również na stoisku Primavera SPA – mini plaża z zabawkami!

Zajrzyjcie również na pokaz zapaśniczy Polskiego Związku Zapaśniczego, a gdy już poczujecie moc i siłę, to zwołajcie rodzinę, znajomych i zmierzcie się z Polskim Związkiem Przeciągania Liny. Natomiast jeśli lepiej czujecie się w rywalizacji wymagającej dokładności i precyzji to Polski Związek Bilarda i Snookera będzie dla Was idealną przestrzenią do wykazania się.

Na Pikniku czekać na Was będzie również pasjonująca, pełna przygód sportowa gra miejska, która odbędzie się w ramach projektu Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek! Tym razem spotkanie się z Asterixem i Obelixem!

Zanim wrócicie do swojej rzeczywistości, koniecznie zajrzyjcie na stoisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej, tam poznacie tajemnicę bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz będziecie mieć okazję porozmawiać o odpowiedzialnym korzystaniu ze smartfona.

Jednak pamiętajcie, to tylko część atrakcji, które czekają na Was 15 września! My już nie możemy się doczekać, a Wy?

Projekt Narodowy Dzień Sportu współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Warszawskie Dni Rodzinne odbywają się we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa.

Więcej informacji o Pikniku na: www.narodowydziensportu.pl, www.warszawskiednirodzinne.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza