Anzelm

Głosuj na imiona
czy
?
głosów
?
Głosuj na imiona
czy
?
głosów
?

Imię Anzelm ma pochodzenia germańskie. Pierwszy Anzelm w Polsce został odnotowany w 1228 roku. Początkowo imię to nosili duchowni. Natomiast pierwszy świecki człowieka z tym imieniem spotkano dopiero w XV w. Oprócz formy podstawowej Anzelm trafiają się też zapisy Hanzelm (z tzw. -h protetycznym) i Henzelm. W 2014 roku imię Anzelm nosiło 296 Polaków.

Anzelm: znaczenie imienia

Anzelm oznacza tego, którego chronią bogowie skandynawscy. Dosłownie: "strzeżony przez Azów".

Anzelm: imieniny

Anzelm obchodzi imieniny: 3.03, 18.03, 21.04.

Anzelm: charakterystyka osoby

Anzelm to mężczyzna, który wciąż potrzebuje wrażeń. Nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Jest aktywny i spragniony adrenaliny. Szybko się zakochuje. Nie można zarzucić mu niestałości w uczuciach, jednak nierzadko pozwala sobie na flirty z innymi kobietami. Domaga się komplementów. W życiu zawodowym popada w pracoholizm. Jest żądny władzy i sukcesu. Często uzyskuje to, na czym mu zależy.

Anzelm: zdrobnienia imienia

Anz, Anzek, Anzelek, Anzelmo, Anzelmek, Anzelmik, Anzelmuś.

Odmiana imienia Anzelm

Odmiana w języku polskim: w dopełniaczu i bierniku - Anzelma, w celowniku - Anzelmowi i miejscowniku - Anzelmie.

Preferowane zawody dla osób o imieniu

Lekarz, prawnik, tłumacz, pracownik korporacji.

Sławne osoby o imieniu Anzelm  

  • Anzelm Feuerbach – malarz niemiecki 
  • Anselm Grün – teolog i mnich benedyktyński
  • Anzelm Iwanik – polski matematyk
  • Adam Anzelm Wojciech Kowalski – ziemianin, który wsławił się stłumieniem rzezi galicyjskiej 1846 roku w okolicach Birczy.


SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.