Dramat w Kaliszu. Znaleziono martwe niemowlę. Prokuratura bada, czy doszło przestępstwa

2023-09-17 10:35

Prokuratura wszczęła czynności wyjaśniające w sprawie śmierci pięciomiesięcznego dziecka w Kaliszu – powiedział w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Ciało niemowlęcia znaleziono w jednym z kaliskich mieszkań w sobotę w godzinach południowych.

Dramat w Kaliszu. Znaleziono martwe niemowlę. Prokuratura bada, czy doszło przestępstwa
Autor: Getty images Dramat w Kaliszu. Znaleziono martwe niemowlę. Prokuratura bada, czy doszło przestępstwa

Do zdarzenia doszło 16 września po godzinie 13:00 w jednym z mieszkań na os. Widok w Kaliszu. Służby ratunkowe zostały wezwane do siniejącego 5-miesięcznego chłopca. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził jednak zgon dziecka.

Policja potwierdza te tragiczne doniesienia. - Na ten moment mogę tylko potwierdzić informacje o zgonie 5-miesięcznego dziecka. Prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratora. Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok – mówi podkom. Anna Jaworska – Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, cytowany przez lokalny portal Kalisz24.info.pl.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Śmierć 5-miesięcznego dziecka w Kaliszu. Śledztwo prokuratury

W sprawie wypowiedziała się także prokuratura. - Dokonano wstępnych oględzin ciała dziecka, zgromadzono też dane medyczne dotyczące stanu jego zdrowia. Wstępnie nie stwierdzono widocznych obrażeń ciała, które pozwoliłyby na jednoznaczne stwierdzenie przyczyny zgonu - powiedział PAP prokurator Maciej Meler.

Dodał, że zlecono sądowo-lekarską sekcję zwłok, która zostanie przeprowadzona w poniedziałek w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wyjaśnił także, że odtworzenie tragicznego zdarzenia będzie możliwe po przesłuchaniu rodziców dziecka.

Niepokojące informacje na temat rodziców dziecka

O ratunek dla dziecka miała prosić kobieta – przekazał portal kalisz24.info. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, znaleziono ciało niemowlęcia, ale zgłaszającej (najprawdopodobniej matki dziecka) na miejscu już nie było.

Tuż po godzinie 18 w sobotę ten sam portal dodał aktualizację, że matka oraz jej partner zostali zatrzymani przez policję.

„Czynności z nimi przeprowadzone zostaną dopiero jutro (niedziela), co może wskazywać na fakt, że znajdowali się pod wpływem alkoholu” – napisano.

Źródła:

  • PAP
  • Kalisz24.info.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza