Kielce. Pijana matka zamknięta z córką w tapczanie. Zareagował zaniepokojony ojciec

2023-05-24 16:36

Do szokującej sytuacji doszło w miniony weekend w Kielcach. Ojciec 7-letniej dziewczynki powiadomił policję, że matka dziecka opiekuję się nią prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu. Gdy funkcjonariusze weszli do środka oniemieli. W mieszkaniu trwała libacja alkoholowa, a matka z córką zamknięte były w tapczanie.

Kielce. Pijana matka zamknięta z córką w tapczanie. Zareagował zaniepokojony ojciec
Autor: Getty images Kielce. Pijana matka zamknięta z córką w tapczanie. Zareagował zaniepokojony ojciec

20 maja wczesnym popołudniem 38-letni mężczyzna zgłosił kieleckiej policji, że jego była żona opiekuje się ich 7-letnią córką będąc w stanie nietrzeźwości.

- Mężczyzna przyjechał do mieszkania na Czarnowie, dobijał się do drzwi, ale choć ze środka było słychać jakieś dźwięki, nikt mu nie otwierał. Próby dodzwonienia się do 32-latki także nie przyniosły efektu – przekazał podinspektor Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, cytowany przez portal kielce.naszemiasto.pl.

Zaniepokojony ojciec wezwał na miejsce nie tylko funkcjonariuszy policji, ale także ślusarza, który otworzył drzwi do mieszkania. Jak się okazało w mieszkaniu trwało spotkanie towarzyskie. Oprócz 32-letniej matki dziewczynki, w mieszkaniu było jej czworo znajomych: 24-latka, 24-latek, 32-latek i 36-latek. Od wszystkich wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie trzeźwości 32-latki wskazało, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Pozostali zaś mieli od promila do ponad dwóch.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Dziewczynka z matką zamknięta w wersalce

Gdy policjanci zaczęli szukać 7-latki okazało się, że dziewczynka przetrzymywana jest w kanapie.

- Dziewczynka była zamknięta w wersalce. Została w niej umieszczona prawdopodobniej około dwie godziny wcześniej, gdy ojciec zaczął dobijać się do drzwi. Matka dziecka twierdzi, że to ona umieściła córkę w wersalce, bo nie chciała, by mała była głośno – przekazywał podinspektor Kamil Tokarski.

Choć pierwsze doniesienia w tej sprawie były takie, że dziewczynka sama przebywała w wersalce, we wtorek kieleccy policjanci uzupełnili informacje na temat tej całej zaistniałej sytuacji. Okazało się, że w tapczanie była z nią także mama.

- Policjanci zastali we wnętrzu wersalki dziewczynkę i jej nietrzeźwą matkę. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie – informowała we wtorkowy ranek młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, cytowany przez kielce.naszemiasto.pl.

Jeszcze tego samego dnia dziewczynka trafiła na badania do szpitala. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń. Jej matka natomiast usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo dziecka, za co może jej grozić nawet do 5 lat więzienia. Została także objęta dozorem policyjnym i otrzymała zakaz zbliżania się do dziecka. Sytuację całej rodziny będzie teraz badał Sąd Rodzinny.