Koszmarny wypadek w Katowicach. 2-latek chciał pogłaskać pieska, stracił palce

2023-08-08 11:40

Dwuletni chłopiec w czasie spaceru stracił część dłoni. Wystarczyła chwila nieuwagi, by dziecko włożyło rękę za ogrodzenie, za którym znajdował się pies. Zwierzę odgryzło mu dwa palce.

Pies odgryzł dwulatkowi dwa palce
Autor: Getty Images W czasie spaceru pies odgryzł dwuletniemu dziecku dwa palce

W Katowicach doszło do tragicznego wypadku. Ojciec zabrał dwuletniego chłopca na spacer po okolicy. Dziecko jechało na rowerku obok swojego taty, ale w pewnym momencie podjechało do ogrodzenia, za którym znajdował się pies. Ciekawy chłopczyk włożył dłoń za ogrodzenie, a zwierzę go ugryzło.

Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę

Chłopiec stracił palce

Pies odgryzł dziecku dwa palce u dłoni. Chłopczyk został szybko przewieziony do szpitala. Jak informuje RMF FM, pies miał wszystkie wymagane szczepienia, był dobrze utrzymany.

Wiele wypadków z udziałem psów

To nie pierwszy w ostatnim czasie wypadek z udziałem psa. W czerwcu było głośno o sprawie z Jastrzębia, gdzie agresywny pies pogryzł 14-letniego chłopca. Chłopiec spacerował po osiedlu, gdy nagle podbiegł do niego pies i ugryzł go w nogę. Okazało się, że właściciel nie tylko nie dopilnował zwierzęcia, ale również nie zaszczepił go przeciwko wściekliźnie.

Do bardzo poważnego zdarzenia doszło też w Wielkiej Brytanii. W jednej z restauracji wyżeł zaatakował polskiego chłopca. Pies był bardzo agresywny i wczepił się zębami w głowę 7-letniego Paula tak mocno, że przegryzł się aż do czaszki. Chłopiec szybko trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Na szczęście dziecko jest zdrowe. Jednak właściciele agresywnego psa nie tylko nie zainteresowali się stanem dziecka, ale i nie zgłosili się na policję.

Zachowaj uważność na spacerach

Latem wiele dzieci chce jeździć samodzielnie na hulajnogach czy rowerach. Trudno im tego zabraniać, ale w miejscach publicznych, takich jak parki, warto zachować ostrożność i zwracać uwagę, czy w okolicy nie biegają psy. Jeśli tak jest, to lepiej pilnować malucha, bo nie da się przewidzieć, jak zachowają się obce zwierzęta.

Czytaj: Co zrobić, gdy pies ugryzie dziecko? Poradnik krok po kroku