Pobiła ciężarną i terroryzuje sąsiadów. „Ona powinna być odseparowana od ludzi”

2023-09-07 8:52

W Knurowie (woj. śląskie) mieszkańcy żyją w ciągłym strachu już od kilku lat. 29-latka zachowuje się agresywnie w stosunku do sąsiadów. Pobiła nawet ciężarną, która spędziła dwa miesiące w szpitalu.

Agresywna sąsiadka
Autor: Getti Images/Screen/interwencja.polsatnews.pl Pobiła ciężarną i terroryzuje sąsiadów. „Ona powinna być odseparowana od ludzi”

Mieszkańcy Knurowa czują się bezradni w stosunku do agresywnej sąsiadki. 29-letnia Angelica stosuje wobec nich przemoc psychiczną i fizyczną. Część sąsiadów boi się wychodzić z domu.

Pomimo dowodów w postaci nagrań wideo wciąż pozostaje bezkarna.

Sprawę postanowili zbadać dziennikarze "Interwencji". Reportaż Małgorzaty Frydrych ujawnił, jak wygląda życie sąsiadów 29-latki.

Zobacz także: Przemoc emocjonalna to nie tylko słowa. Po tym rozpoznasz, czy tkwisz w toksycznym związku

Pomarańczowy marsz przeciw przemocy

Koszmar trwa już dwa lata

Mieszkańcy, którzy zgodzili się opowiedzieć o swojej sytuacji, są przerażeni zachowaniem 29-latki. Udostępnili wiele nagrań, które pokazują agresywne zachowanie kobiety.

Sąsiedzi są zdania, że taka osoba powinna być odseparowana od ludzi, albo poddana leczeniu w zakładzie zamkniętym.

- Ja od dwóch lat mam lęki. Powoli przestaję wychodzić z domu. Dla mnie to jest chóre – przyznaje Aleksandra.

Kobieta tłumaczy, że przed wyjściem z domu musi włączyć nagrywanie w telefonie. Jak wraca robi to samo, żeby mieć dowód na agresywne zachowanie sąsiadki. Wyjaśniła, że to trwa już dwa lata.

Pobiła ciężarną

29-letnia Angelika dopuszcza się wobec sąsiadów przemocy słownej, ale i fizycznej. Wyzywa mieszkańców, polewa ich wrzątkiem i bije.

W sprawie wypowiedziała się kobieta, która została zaatakowana, bo chciała pomóc sąsiadce, której uciekł pies. Została jej wyrwana smycz, którą później ją pobito.

- Zaczęła mnie bić tą smyczą, kolczatką po brzuchu wiedząc, że ja byłam w ciąży. Na dwa miesiące wylądowałam w szpitalu, bo miałam ciążę zagrożoną – opowiada Iwona.

Agresorka tłumaczy, że to ona jest ofiarą

Reporterka próbowała wyjaśnić skąd u kobiety takie napady złości. Mieszkańcy bowiem nie wiedzą, co takiego zrobili kobiecie, że jest wobec ludzi tak agresywna.

29-latka nie chciała dłużej rozmawiać. Oburzyła się, że jest nagrywana. Później przyznała, że to ona ma problem z sąsiadami. Tłumaczyła, że jest zaczepiana, wyzywana i jej również puszczają nerwy.

Trzy sprawy w sądzie

Kobieta nie jest agresywna tylko wobec swoich sąsiadów. Podczas jednej z interwencji zaatakowała policjanta.

- Ta kobieta jest bardzo wybuchowa. Doświadczył tego jeden z policjantów interweniujących i oczywiście z uwagi na to, że została naruszona jego nietykalność cielesna – mówi Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Obecnie przeciwko 29-latki toczą się trzy sprawy w sądzie. Dotyczą naruszania nietykalności, zniszczenia mienia i gróźb karalnych.

Sąsiedzi liczą na sprawiedliwość. Rozprawa ma odbyć się w październiku.

Źródło: interwencja.polsatnews.pl

Czytaj także: Jak poznać, że dziecku dzieje się krzywda?

Te zdania z ust partnera to czerwone flagi. Jeśli je słyszysz – wiej

Parentyfikacja to przemoc wobec dziecka. Nigdy do tego nie dopuść

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza