Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc, a my przestrzegamy

2022-08-18 11:01

Sopoccy policjanci poszukują mężczyzny, który podstępem utrwalał wizerunek nagiego dziecka na publicznym basenie. Apelują, by każdy, kto rozpozna podejrzanego na opublikowanych przez śledczych zdjęciach z monitoringu, zgłosił się do organów ścigania.

Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc, a my przestrzegamy
Autor: Getty images/sopot.policja.gov.pl Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc, a my przestrzegamy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie prowadzą postępowanie w sprawie utrwalania wizerunku nagiej osoby małoletniej używając w tym celu podstępu. Jak podają śledczy do zdarzenia doszło w maju 2022 roku w jednym z basenów miejskich na terenie Sopotu.

Ważny temat: Jak wychować asertywne dziecko i jak nauczyć je stawiania granic?

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę ze Stalowej Woli, który wysyłał zdjęcia genitaliów

Policja opublikowała wizerunek podejrzanego

Analizując zapisy kamer monitoringu funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek opublikowali na stronie głównej Komendy Miejskiej Policji w Sopocie sopot.policja.gov.p.

Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości dlatego każdy, kto rozpoznaje mężczyznę z monitoringu lub posiada informacje na jego temat, proszony jest o kontakt policjantami lub prokuraturą.

Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc
Autor: sopot.policja.gov.pl Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc
Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc
Autor: sopot.policja.gov.pl Ten mężczyzna nagrywał nagie dziecko na basenie. Policja prosi o pomoc

„Informacje można przekazać osobiście zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A lub innej najbliższej jednostki Policji albo mailowo pisząc na     adres: komenda.sopot@gd.policja.gov.pl. Informacje można przekazać także telefonicznie dzwoniąc do prowadzącej sprawę – tel. 47 74 263 35, całodobowo do dyżurnego sopockiej komendy – tel. 47 74 262 22 albo na numer alarmowy 112. Informacje można przekazać także do Prokuratury Rejonowej w Sopocie” – podali śledczy w oficjalnym komunikacje.

Jak chronić dziecko przed takimi zdarzeniami?

Niestety świat, w którym żyjemy jest pełen niebezpieczeństw i nie ma co tego ukrywać przed dzieckiem. Zanim wypuścisz je w świat – np. na zajęcia pływackie na basenie, należy porozmawiać z nim o pedofilii i uczulić je, że są na tym świecie ludzie, którzy mogą mieć wobec niego złe zamiary.  Traktuj ten temat tak samo jak inne zasady bezpieczeństwa, o których na co dzień mówisz dziecku np. zasady ruchu drogowego, przeciwpożarowe, zasady bezpieczeństwa w domu itp.

Wielu rodziców pomija temat pedofilii z różnych przyczyn: zakłada, że problem ten nie dotknie jego dziecka, uda się im samym ochronić je przed „złym dotykiem” lub dziecko jest za małe na tak poważne tematy. Tymczasem, by dziecko było w stanie wyczuć, że ktoś ma wobec niego złe zamiary, powinno być tego uczone od najmłodszych lat. Co warto mu przekazać?

  1. Osoba o złych zamiarach swoim wyglądem nie wyróżnia się z tłumu. Wygląda jak większość z nas. Może nią być każdy – niezależnie od wykonywanego zawodu i statusu społecznego.
  2. W miejscach publicznych nie pokazujemy swoich miejsc intymnych - na basenie możemy skorzystać z przebieralni.
  3. Zwracaj uwagę dziecka, że miejsca intymne są "szczególnie chronione". Nikt nie ma prawa, aby dziecko pokazało mu je lub pozwoliło ich dotykać.
  4. Ustal z dzieckiem, że nikt nie może namawiać go, żeby miało przed tobą tajemnice. Jeśli ktokolwiek je o to poprosi, ma od razu ci o tym powiedzieć.
  5. Szanuj dziecka „Nie” i naucz je, że jego ciało należy do niego. To ono decyduje, czy chce dać przysłowiowego buziaka cioci, czy nie.

Przeczytaj także: MOLESTOWANIE SEKSUALNE dzieci: jak rozmawiać z dzieckiem o pedofilii

W rozmowie z dzieckiem na temat pedofilii i złego dotyku mogą pomóc filmiki edukacyjne np. Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Warto puścić je dziecku zamiast bajki i wykorzystać jako wstęp do rozmów na ten temat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza