"Mama jest bita". Policjanci z Jastrzębia Zdroju odebrali telefon od zapłakanej dziewczynki

2023-02-24 10:46

Oficer dyżurny odebrał telefon od zapłakanej dziewczynki, która była świadkiem przemocy wobec własnej mamy. Przerażona zadzwoniła na numer alarmowy, aby wezwać pomoc. Policja szybko przybyła na miejsce.

Mama z płaczącą dziewczynką
Autor: Getti Images Dziewczynka wezwała pomoc, przeciwstawiając się oprawcy mamy. "Mama jest bita" [Zdjęcie ilustracyjne]

Do zdarzenia doszło 11 lutego w Jastrzębiu Zdroju, jednak komunikat policji został opublikowany dopiero w ostatni poniedziałek.

Zapłakana dziewczynka zadzwoniła na numer alarmowy, wzywając pomoc do bitej mamy. Pomimo tego, że mężczyzna zdołał uciec przed przyjazdem policji, funkcjonariuszom szybko udało się go odnaleźć.

Informacje opublikowała Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju na jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl. Sprawcy przemocy postawiono zarzuty.

Zobacz także: Jak reagować, gdy kolega z przedszkola bije twoje dziecko?

Pomarańczowy marsz przeciw przemocy

„Mama jest bita”

W oświadczeniu policji możemy przeczytać, że oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od zapłakanej dziewczynki. Dziecko poinformowało, że mama jest bita. Policjanci niezwłocznie zostali skierowani na miejsce

W wyniku silnego uderzenia w twarz, kobieta doznała urazu twarzoczaszki ze złamaną kością nosową. Sprawcą okazał się jej były partner, który zbiegł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji. Z relacji wynika, że groził jej również śmiercią.

Sprawca usłyszał zarzuty

Funkcjonariuszom udało się odnaleźć sprawcę pobicia i aresztować w piątek 17 lutego. 39-latek usłyszał zarzut gróźb karalnych i pobicia. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Ma także zakaz zbliżania się na odległość 100 metrów i jakiegokolwiek kontaktu z pokrzywdzoną i jej córką.

Jesteś świadkiem przemocy – reaguj

Nie wiemy, jak by ta sprawa się zakończyła, gdyby dziecko nie miało tyle odwagi, aby zgłosić zdarzenie policji. Dlatego, jeżeli jesteśmy świadkami przemocy lub podejrzewamy, że komuś dzieje się krzywda – nie bądźmy obojętni.

Sprawę można zgłosić bezpośrednio na policję, ale również do Ośrodka Pomocy Społecznej. Istnieje także Ogólnopolski Numer Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Mogą pod niego zadzwonić zarówno świadkowie, jak i ofiary przemocy – 800 12 00 02.

Zdarza się, że ofiary często chronią sprawcę, gdy sprawa zostaje zgłoszona. Nie jest to jednak powód, aby zamykać oczy na czyjeś cierpienie.

Na stronie niebieskalinia.info możemy przeczytać:

„Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo”.

Źródło:

  • jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl
  • niebieskalinia.info

Czytaj także: Bullying w szkole, czyli przemoc i agresja wśród dzieci

Listen to "Przemoc domowa. Jak reagować, żeby realnie pomóc? DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza