Nietrzeźwy ojciec potrącił swoje 15-miesięczne dziecko. „Nie posiadał uprawnień”

2023-09-18 9:25

15-miesięczna dziewczynka została potrącona przy próbie przeparkowania samochodu przez swojego pijanego ojca, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał dziecko do szpitala. Sprawca wypadku został zatrzymany przez policję.

Nietrzeźwy ojciec potrącił swoje 15-miesięczne dziecko. „Nie posiadał uprawnień”
Autor: Getty images Nietrzeźwy ojciec potrącił swoje 15-miesięczne dziecko. „Nie posiadał uprawnień”

Jak powiedziała PAP oficer prasowa KPP w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska, do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19. na ulicy Słowackiego.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy obywatel Ukrainy, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, przy próbie przeparkowania pojazdu potrącił swoje 15-miesięczne dziecko, które nagle znalazło się za jego pojazdem – przekazała.

Dodała, że prokuratura zdecydowała o zatrzymaniu sprawcy i pobraniu jego krwi do dalszych badań.

- Dziecko zostało Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym zabrane do szpitala w Poznaniu. Na tę chwilę nie mamy informacji o stanie zdrowia tej dziewczynki – powiedziała.

Trwa śledztwo w kierunku ustalenia okoliczności zdarzenia.

To nie pierwsza taka tragedia

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia tego roku doszło do dwóch podobnych zdarzeń. 44-letni ojciec z miejscowości Boćki chciał przestawić auto na posesji, gdy w pewnym momencie pod koła pojazdu wszedł mu 10-miesięczny synek. Niestety dziecka nie udało się uratować. Mężczyzna był trzeźwy.

Drugi wypadek też skończył się tragicznie. W miejscowości Żukowo w powiecie kartuskim jeden z członków rodziny przestawiał pojazd na posesji i najprawdopodobniej nie zauważył przy tym małego dziecka. Chłopiec zginął pod kołami auta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza