Sprawdzone i udowodnione! Fakty i mity o kosmetykach dla dzieci

2018-04-30 17:20

Jak czytać składy kosmetyków? Czy parabeny rzeczywiście są szkodliwe? Przytłoczeni wieloma sprzecznymi informacjami rodzice będą mogli znaleźć odpowiedź na te pytania w ramach akcji edukacyjno-społecznej „Sprawdzone – udowodnione! czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci”.

Johnson's Sprawdzone udowodnione
Autor: Materiały klienta

W odpowiedzi na problemy związane z chaosem informacyjnym dotyczącym składów kosmetyków powstał cykl warsztatów „Sprawdzone – udowodnione! czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci” mający na celu pomoc w uzyskaniu wiedzy na temat składów kosmetyków dla niemowląt i wyjaśnienie mitów. Warsztaty rozpoczęły się w kwietniu i odbywają w 9 miastach w całej Polsce.

Cykl tegorocznych warsztatów to przede wszystkim merytoryczna wiedza na temat faktów i mitów związanych ze składnikami w kosmetykach dla dzieci. Podczas warsztatów poruszane są kluczowe kwestie dotyczące pielęgnacji:

  • Jak czytać składy kosmetyków dla dzieci?
  • Czym są micele i w jaki sposób oczyszczają skórę?
  • Czy produkty pielęgnacyjne bez konserwantów są bezpieczne?
  • Jak mądrze kupować i nie zwariować?
  • Czy parabeny rzeczywiście są szkodliwe?
  • Czy to prawda, że oliwa z oliwek lub olej kokosowy mogą skutecznie zastąpić krem?
  • Czy obawa przed syntetycznymi składnikami w kosmetykach jest uzasadniona?
  • Czy produkt hipoalergiczny rzeczywiście gwarantuje brak podrażnienia skóry?

Niezależna ekspertka dr inż. Magdalena Sikora w ramach akcji edukacyjnej prowadzi warsztat w formie laboratorium pt. „Konserwanty bezpieczniejsze niż bakterie? Fakty i mity o składach produktów”, podczas którego każdy z uczestników, w oparciu o wiedzę z części wykładowej, może samodzielnie stworzyć łagodny płyn do mycia. 

Przepis na radzenie sobie z smogiem informacyjnym przedstawi Katarzyna Bosacka – dziennikarka, współautorka książek poradnikowych „Cena urody” i „Jestem mamą” i prowadząca programy telewizyjne, która przybliża temat etykiet produktów kosmetycznych. Podczas wykładu „Jak mądrze kupować i nie zwariować, czyli cała prawda na temat kosmetyków” wyjaśnia uczestnikom, w jaki sposób odnaleźć się w informacyjnym chaosie i samodzielnie poradzić sobie z wyborem kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry dziecka.

Agnieszka Machnio, wieloletnia ekspertka marki JOHNSON’S® w case study „Historia jednego produktu – tradycja czy innowacja” przedstawia perspektywę producenta kosmetyków. Pokazuje pięciostopniowy proces oceny bezpieczeństwa produktów i wymogi, które są brane pod uwagę podczas tworzenia produktów przeznaczonych dla najmłodszej grupy wiekowej w firmie Johnson & Johnson.

Eksperci podzielą się swoją wiedzą w Poznaniu (8.05), Łodzi (15.05), Katowicach (6.06), Krakowie (16.06), Gdańsku (18.09), Szczecinie (26.09), Wrocławiu (3.10), Rzeszowie (10.10). Na warsztaty można zapisać się na stronie: https://www.johnsonsbaby.com.pl/zapisy-na-warsztaty/rodzice

Johnson
Autor: _materialy_prasowe

To już trzecia edycja akcji JOHNSON’S®

Bezpłatne warsztaty „Sprawdzone – udowodnione! czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci” to już trzecia edycja działań społeczno-edukacyjnych JOHNSON’S® skierowanych do rodziców i położnych. W przygotowaniu kampanii marka od początku stawiała na silne autorytety w poszczególnych dziedzinach.

W poprzednich edycjach byli to  m.in. senselierka Marta Siembab, ceniony fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski czy psycholog Marta Żysko-Pałuba. W ciągu dwóch lat udało się przeszkolić ponad 2 000 pracowników ochrony zdrowia oraz rodziców i przeprowadzić ponad 140 autorskich warsztatów, na których eksperci dzielili się swoim doświadczeniem.

Johnson
Autor: _materialy_prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza