V Piknik Wcześniaka na Karowej – „Aktywnie przez świat”

2017-08-30 10:13

W sobotę 2 września 2017 r. odbędzie się V Piknik Wcześniaka na Karowej. Tym razem spotykamy się pod hasłem: „Aktywnie przez świat”, a do wspólnej zabawy zapraszamy byłych pacjentów Oddziałów Intensywnej Terapii Noworodka, Oddziałów Patologii Noworodka oraz wszystkich chętnych wraz z rodzinami.

Piknik na Karowej - fota wprowadzajaca
Autor: materiały prasowe

Główną ideą Pikniku jest pogłębienie wiedzy na temat przedwczesnych narodzin, a także profilaktyka wcześniactwa. Wspólnie z Koalicją dla Wcześniaka działamy na rzecz poprawy kompleksowej opieki nad wcześniakami – opieki nie tylko w oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii noworodka, ale też opieki poszpitalnej.

Co nas czeka w tym roku?

Jak zwykle mnóstwo atrakcji, quizów, pokazów, konkursów oraz nauki przez zabawę. Będzie można również pochwalić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i sprytem oraz zdobyć wiele wspaniałych nagród. Odwiedzając Szpital Małego Doktora, najmłodsi będą mogli sprawdzić się w roli lekarza. Do dyspozycji będą mieli m.in. aparat do znieczulania, respirator, narzędzia do operowania, inkubator dla chorych noworodków, a także aparat RTG, który umożliwi im postawienie trafnej diagnozy i wyleczenie bardzo chorej Zielonej Żaby, obolałego Długouchego Pieska czy Okrągłej Misi. Kadra Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej pomoże małym doktorom w ich walce o zdrowie puchatych pacjentów. Każdy, kto będzie chciał wiedzieć, na czym polega praca w redakcji, na pewno zajrzy do namiotu wydawcy pism dla dzieci Kumpla i Juniora, żeby zaprojektować własną okładkę, stworzyć komiks czy kolorowe ilustracje.

Na tegorocznym Pikniku będziemy również gościć Fundację Polska-Haiti, której misją jest pomoc w odbudowie tego kraju oraz aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju nowoczesnego szkolnictwa, a także promocji kultury i sztuki regionu. Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, czym na co dzień zajmują się dzieci zamieszkujące ten odległy kraj oraz jak ich codzienność różni się od naszej. Fundacja Polska-Haiti zorganizuje m.in. zawody w noszeniu na głowie kosza z owocami  i wiele innych atrakcji.

Wszystkich chętnych zaprosimy do wielkiego quizu Wiedzy o Polsce. Mali uczestnicy, tym razem ze wsparciem rodziców, będą mogli sprawdzić swoją znajomość geografii, wydarzeń, kultury czy gastronomii. Najlepsi wygrają Biblioteczkę Młodego Czytelnika, którą ufundowało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Wielki quiz zorganizowany zostanie na stoisku Koalicji dla Wcześniaka. Tu także odbędzie się wernisaż prac plastycznych, które powstaną podczas Pikniku. Będziemy również gościli Muzeum dla Dzieci przy Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Małego Inżyniera, Smart Kids, a do tańca porwie nas Studio Polot. Na wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekać wiele niespodzianek i niesamowitych wrażeń.

 

 

 

Piknik na Karowej - plakat
Autor: materiały prasowe
Piknik na Karowej - organizatorzy
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza