Jaką jesteś partnerką?

Na prawdziwe partnerstwo składa się nasze zachowanie w wielu na pozór nieistotnych sytuacji. Niektóre zostały opisane poniżej. Oceń, jak zachowałabyś się w każdej z nich.

Mówisz, że świetnie się składa, bo ty jesteś w podobnym stanie i musicie wymyślić jakiś scenariusz na spędzenie reszty dnia.

Wysłuchujesz jego skarg na świat i ludzi, a następnie przekonujesz go, że ty miałaś gorzej.

Dochodzisz do wniosku, że nie jest to odpowiedni moment na zawracanie mu głowy swoimi problemami i troskliwie dopytujesz się, co złego mu się przydarzyło.

Ilekroć złapiesz go na gorącym uczynku - zrobisz coś, co drażni jego, np. odbędziesz z przyjaciółką godzinną rozmowę telefoniczną na temat wyższości staników firmy X nad stanikami firmy Y.

Zakwalifikujesz bałaganiarstwo partnera jako przywarę o niskiej szkodliwości społecznej i będziesz odkładać jego rzeczy na miejsce.

Jeszcze raz spróbujesz mu wytłumaczyć, że dla ciebie to wcale nie tak błaha sprawa, jak mu się z pozoru wydaje.

Ostrzegasz syna, że jeśli w ciągu najbliższych tygodni nie będzie poprawy, przekażesz wszystko ojcu i on się dopiero z nim policzy.

Oskarżasz męża, że za mało interesuje się własnym dzieckiem i oto są skutki. Zapowiadasz, że od tej chwili to on będzie chodził na wywiadówki i spijał piwo, którego jego synalek nawarzył

Rozważasz wspólnie z mężem, jakie mogą być przyczyny zachowania syna i jakie w związku z tym zastosujecie środki zaradcze.

krok 1 z 2
  • Dni płodne
  • Kalkulator BMI
  • Kalkulator ciąży - który tydzień ciąży, miesiąc, trymestr
  • Kalkulator kalorii
  • Kalkulator wagi w ciąży
  • Oblicz termin porodu
  • Przelicznik miar
  • Sprawdź, jaką grupę krwi będzie miało dziecko
  • Siatki centylowe
forum.mjakmama.pl
zakupy.mjakmama.pl
Magazyny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.