3-latkę na krawędzi dachu zauważyli nastolatkowie. Mama była w drugim pokoju

2023-03-15 12:28

Chodzącą po dachu dziewczynkę zauważyli uczniowie pobliskiej szkoły. Na miejsce została wezwana policja i straż pożarna. Mama dziewczynki była wtedy w drugim pokoju i nie miała pojęcia, że 3-latka wyszła na dach.

Dziewczynka przy oknie
Autor: Getti Images 3-latka wyszła na dach dwupiętrowego budynku. Była pod opieką mamy, która niczego nie zauważyła

Zdarzenie miało miejsce 14 marca w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) około godziny 13. przy ul. Piłsudskiego. Dziecko chodzące po dachu zauważyli uczniowie z pobliskiej szkoły. Policjanci szybko przybyli na miejsce. Jeden z nich wbiegł do mieszkania.

Jak podaje tvn24.pl, 3-letnia dziewczynka była pod opieką matki, która nie zauważyła, że jej dziecko wyszło z mieszkania.

Zobacz także: Skandal w podwarszawskim żłobku. Placówka działała nielegalnie i ukrywała ucieczkę 1,5-rocznego dziecka

Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, rodzice na wszystko patrzyli

3-latka na krawędzi dachu

Rzeczniczka jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska w rozmowie z portalem powiedziała, że oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony przez uczniów z pobliskiej szkoły, że małe dziecko chodzi po dachu dwupiętrowego budynku z poddaszem.

Na miejsce skierowano policję, straż miejską, strażaków, jak również pogotowie ratunkowe - powiedziała w wywiadzie.

"Nie wiedziała, że dziecko otworzyło okno"

Pod domem jako pierwsi zjawili się policjanci. Od razu zauważyli na dachu dziewczynkę. Jeden z nich szybko wbiegł do mieszkania i ściągnął dziecko. Okazało się, że z mieszkania, które zajmuje rodzina, jest łatwy dostęp na dach budynku.

Matka zorientowała się, że coś się dzieje, dopiero gdy policjant wszedł do mieszkania i pobiegł na dach. Nie zdawała sobie sprawy, że jej dziecko zdołało wyjść na zewnątrz.

3-letnia dziewczynka w tym czasie przebywała pod opieką swojej matki, która nie wiedziała, że dziecko otworzyło okno i wyszło na dach budynku

— wyjaśniła rzeczniczka.

Policjant przekazał dziewczynkę matce.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym skokochron i wóz z drabiną. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Teraz policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Źródło: tvn24.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza