Porwana 3-letnia Helenka odnaleziona. Dziewczynka wróciła do mamy

2022-11-14 10:45

W niedzielę około godz. 13 w Wolicy pod Kaliszem doszło do uprowadzenia 3-letniej Helenki Muszyńskiej. Dziecko zostało zabrane przez ojca, w trackie gdy trzech innych mężczyzn obezwładniło matkę dziewczynki. Jak podkreśla kobieta, to już drugie porwanie jej dziecka przez byłego partnera. Jak podał właśnie serwis Polsat News dziewczynka została odnaleziona i szczęśliwie wróciła do mamy.

3-letnia Helenka porwana podczas spaceru z matką. Kobieta apeluje o pomoc w znalezieniu córki
Autor: Facebook screenshot @Kalisz24INFO 3-letnia Helenka porwana podczas spaceru z matką. Kobieta apeluje o pomoc w znalezieniu córki

"Ubrana była w różową kurtkę z czarnym zamkiem, cienką czarną czapeczkę z kwiecistymi wzorami, beżowo-brązowe spodenki i ciemne - szare wiązane buty" - informuje Kalisz24Info. Na facebookowym profilu portalu opublikowano wizerunek dziewczynki oraz rozmowę z jej mamą, która apeluje o pomoc w odnalezieniu dziecka i pokazuje zdjęcia dziewczynki.

Przeczytaj: Mężczyzna chciał odebrać ze szkoły cudze dziecko. Zaatakował nauczycielkę – policja ruszyła w pościg

Uprowadzenie Helenki było gruntownie zaplanowane

Ojciec dziecka prawdopodobnie usiłuje wywieźć dziewczynkę do Austrii, gdzie na co dzień mieszka. Mężczyzna ma sądowy zakaz zbliżania się do matki dziewczynki z powodu znęcania się nad kobietą.

Matka dziewczynki w rozmowie z Kalisz24Info przyznała, że porwanie było z pewnością dobrze zaplanowane. Dodała także, że doszło też do zamiany samochodu, którym poruszają się poszukiwani, stąd będzie trudno zidentyfikować ich po pojeździe.

W rozmowie z reporterką TVP3 Poznań kobieta przyznała, że to już drugie udane porwanie dziewczynki przez jej ojca.

„Córka dopiero zaczynała dochodzić do siebie po poprzednim porwaniu w Gołuchowie, do którego doszło w zeszłym roku. Helenka miała ogromną traumę, jest pod opieką psychologa. I teraz znów to wraca” – powiedziała zrozpaczona kobieta.

Mężczyzna próbował uprowadzić 3-latkę także w maju i lipcu tego roku. Para jest w tracie rozwodu. Kobieta wystąpiła o pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziewczynki.

Doszło do porwania rodzicielskiego [aktualizacja]

Z informacji podanych przez kaliską policję wynika, że doszło do porwania rodzicielskiego.

- Ojciec dziecka mailowo skontaktował się z policją, przekazując zdjęcie wraz z dziewczynką - powiedziała nam st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Trwają czynności policji mające na celu ustalenie miejsca pobytu ojca z córką. O zaginionej dziewczynce i jej poszukiwanym ojcu zostały powiadomione również inne komendy policji w kraju oraz Straż Graniczna.

Jak podał w poniedziałek o godzinie 11:08 portal Polsat News dziewczynka została szczęśliwie odnaleziona i wróciła do swojej mamy.

Przeczytaj także: Gest z TikToka uratował porwaną nastolatkę - naucz go dziecko!