7-latka przez niemal dobę leżała pod gruzami. Własnym ciałem osłaniała braciszka

2023-02-08 9:29

To wzruszające zdjęcie z terenów zniszczonych przez trzęsienie ziemi obiegło cały świat. 7-letnia dziewczynka i jej młodszy brat leżeli pod gruzami 17 godzin. Przez cały czas mała bohaterka zasłaniała własnym ciałem brata.

Rodzeństwo pod gruzami w Syrii
Autor: Twitter/ @mhdksafa Rodzeństwo przeleżało pod gruzami 17 godzin.

W poniedziałek najpotężniejsze od stu lat trzęsienie ziemi nawiedziło tereny południowej Turcji i północnej Syrii. Spod gruzów wyciągane są kolejne ofiary kataklizmu. Wśród ocalałych jest właśnie 7-letnia Syryjka i jej młodszy brat. 

Fotografię na swoim Twitterze pokazał syryjski przedstawiciel Organizacji Narodów Zjednoczonych, Mohhammad Safa. Tragedia, która dotknęła wszystkich mieszkańców tych terenów, w tym właśnie dzieci, jest niezwykle poruszająca.

Przeczytaj też: Jak mam rozmawiać z dzieckiem o wojnie, kiedy sama nie umiem zachować spokoju?

Raport Złotorowicza - Dr Karol Wasilewski: Turcja nie chce stracić ani Ukrainy, ani Rosji

Przeczytaj: Ukraińscy rodzice nadają dzieciom wojenne imiona. Na cześć rakiet czy dronów

Rodzeństwo udało się uratować. Eksperci przewidują jednak, że trzęsienie ziemi to tylko pczątek kolejnych cierpień, jakie muszą znosić dzieci na tamtych terenach. 

Skutkiem trzęsienia ziemi może być nowa katastrofa humanitarna w regionie, zwłaszcza w Syrii, w której trwa wojna domowa

- napisał portal indiatimes.com.

Według najnowszych danych liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekroczyła już 7800 osób. Na miejscu są m.in. polscy ratownicy ze specjalnej grupy poszukiwawczej Państwowej Straży Pożarnej. Ich działania są jednak mocno utrudnione, nie tylko z powodu zniszczeń dróg w wyniku trzęsienia, ale też wstrząsów wtórnych i zimowej pogody, jaka panuje teraz na Bliskim Wschodzie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza