Bydgoszcz: dziecko z raną postrzałową trafiło do szpitala. Wcześniej bawiło się pod blokiem

2023-08-03 11:30

8-latek bawił się na podwórku pod blokiem, gdy nagle poczuł ból w ramieniu. W szpitalu lekarze usunęli metalowy element. Sprawę bada prokuratura.

Dziecko w szpitalu
Autor: Getti Images Bydgoszcz: dziecko z raną postrzałową trafiło do szpitala. Wcześniej bawiło się pod blokiem

Do zdarzenia doszło w niedzielę 30 lipca około godziny 21 na osiedlu Szwederowo w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). 8-letni chłopiec bawił się pod blokiem z rówieśnikami, gdy zaczął uskarżać się na ból ręki.

Jak podaje bydgoszcz.wyborcza.pl anonimowa osoba zgłosiła na policję, że na osiedlu jest ranne od postrzału dziecko. Na miejscu pojawił się patrol i karetka pogotowia.

Zobacz także: Wjechała w dziecko i uciekła. "Zostawiła go w szoku. Interesowała się tylko uszkodzonym lakierem"

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Lekarze przeprowadzili zabieg

Chłopiec trafił do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, gdzie lekarze przeprowadzili zabieg. Jak się okazało, medycy wyjęli z ramienia dziecka metalowy element.

— Lekarze wyjęli z ramienia chłopca metalowe elementy przypominające śrucinę z wiatrówki — poinformował asp. Krzysztof Bratz z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Element wyjęty z lewego przedramienia został zabezpieczony przez policję. Obrażenia, które odniósł chłopiec, nie zagrażają jego życiu. Z informacji podanych przez media wynika, że dziecko zostało już wypisane ze szpitala do domu.

Trwają czynności wyjaśniające

Policja ustala okoliczności całego zdarzenia. Na razie nie wiadomo, czy do dziecka ktoś strzelał, czy też zostało ranne podczas zabawy z rówieśnikami.

Prowadzone są czynności w kierunku uszkodzenia ciała chłopca. Sprawę bada prokuratura, a także biegły z dziedziny balistyki.

– W wyniku przeprowadzonego przez lekarzy zabiegu, został zabezpieczony metalowy element przypominający śrut od wiatrówki. Prowadzimy czynności w kierunku uszkodzenia ciała chłopca. O sprawie został powiadomiony prokurator. Powołaliśmy również specjalistę biegłego z dziedziny balistyki. W chwili obecnej prowadzimy czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności w tej sprawie – poinformował asp. Bratz.

Źródło:

  • bydgoszcz.wyborcza.pl
  • dziendobry.tvn.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza