Ktoś chciał porwać jego siostrę spod domu. Niewiarygodne co zrobił ten chłopiec

2023-05-16 12:27

To niesamowite, jak pełne odwagi potrafią być dzieci w chwili zagrożenia. O tym chłopcu nawet policja mówi, że "uratował siostrze życie". Dzięki temu, że nie zawahał się i działał pod wpływem adrenaliny, udało mu się nie tylko udaremnić porwanie siostry, ale też schwytać napastnika.

chciał porwać dziewczynkę
Autor: Getty Images Mężczyzna chciał porwać dziewczynę i zaciągnąć wgłąb lasu.

Do niezwykłej akcji ratunkowej doszło w USA, w stanie Michigan. 8-letnia dziewczynka wybierała się na grzyby do lasu nieopodal domu. W pewnym momencie, na teren posesji jej rodziców wtargnął 17-letni napastnik, który czuł się bezkarny z powodu nieobecności osób dorosłych. W domu był jednak 13-letni brat dziewczynki, który samodzielnie powstrzymał usiłującego porwać dziewczynkę nastolatka. 

Przeczytaj też: Wrocław: próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola. Policja publikuje portret pamięciowy

Porwanie 9-letniej dziewczynki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprowadzenia

Sprawdź: Gest z TikToka uratował porwaną nastolatkę - naucz go dziecko!

Tuż po wejściu na posesję porywacz miał chwycić dziewczynkę i zakrywając jej usta, usiłować wciągnąć w gęstwinę. Na szczęście jej starszy brat w porę zorientował się, że przed domem dzieje się coś niepokojącego. 

8-latce w pewnym momencie udało się wyrwać z rąk młodego mężczyzny. Z relacji TVN24 wynika, że właśnie wtedy jej brat oddał dwa celne strzały z procy, uderzając raz w głowę, a drugi raz w klatkę piersiową agresora. Osłabiony 17-latek zdołał uciec, jednak wkrótce potem został złapany przez policję. 

Chłopakowi zostały już postawione zarzuty i będzie sądzony, jak dorosły. W chwili przesłuchania wyznał, że chciał porwać dziewczynkę celem "dotkliwego pobicia". Policjanci nie kryją, że gdyby nie brat, 8-latka mogłaby nawet stracić życie. Działanie jej brata pomogło też w schwytaniu przestępcy, gdyż śledczy rozpoznali ślady po procy na jego ciele. 

- Uważam, że uratował życie swojej siostry, a przynajmniej ochronił ją przed czymś naprawdę poważnym - podsumował jeden z policjantów rozmowie ze stacją WPBN.

Dowiedz się: Odbierasz i słyszysz swoje dziecko: ktoś mnie porwał! Uwaga - to mogą być oszuści

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza