Wrocław: próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola. Policja publikuje portret pamięciowy

2023-05-15 12:38

Wrocławscy policjanci poszukują kobiety, która nie będąc osobą uprawnioną, próbowała odebrać 4-latka z przedszkola. Na podstawie opisu jednej z opiekunek sporządzono portret pamięciowy porywaczki. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu jej tożsamości.

Wrocław: próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola. Policja publikuje portret pamięciowy
Autor: Getty images/Komenda Miejska Policji we Wrocławiu Wrocław: próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola. Policja publikuje portret pamięciowy

Do zdarzenia doszło w piątek 5 maja w jednym z wrocławskich przedszkoli. Kobieta, której portret pamięciowy podała do publicznej wiadomości policja, próbowała odebrać 4-letniego chłopca z przedszkola. Gdy opiekunki przyprowadziły dziecko, ono nie poznało kobiety i zareagowało płaczem.

Przedszkolanki nie zdążyły nawet poprosić o wyjaśnienie całej sytuacji, bo kobieta po reakcji chłopca natychmiast wybiegła z placówki. Teraz policjanci ustalają, kim była kobieta i jakie miała zamiary wobec dziecka.

Porwanie 9-letniej dziewczynki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprowadzenia

Próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola

„Na podstawie zeznań jednej z opiekunek, która bardzo dobrze zapamiętała rysopis kobiety, przy udziale biegłego rysownika sporządzono portret pamięciowy” – czytamy w komunikacje Komedy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola. Policja publikuje portret pamięciowy
Autor: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu Próbowała odebrać obce dziecko z przedszkola. Policja publikuje portret pamięciowy

„Nie wiemy, jakie zamiary miała kobieta. Po rozmowach z opiekunami chłopca jesteśmy przekonani, że nie była to żadna znajoma rodziny. Nikt z bliskich nie wie też, skąd nieznajoma mogła znać czterolatka” – powiedziała st. asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji, cytowana przez TVN24.

Policja apeluje do wszystkich o pomoc w ustaleniu tożsamości porywaczki.

„Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na ten temat bądź rozpoznają wizerunek kobiety ze zdjęcia, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji bądź z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec pod nr tel. 47 87 143 44, 47 87 139 43” – podała w komunikacie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza