Magda Stępień w poruszających słowach wspomina ostatnie chwile synka. "Dalej go czuję"

2023-01-05 10:53

Magdalena Stępień próbuje odnaleźć się po wielkiej tragedii, jakiej doświadczyła. 27 lipca po walce z bardzo rzadkim nowotworem wątroby zmarł jej roczny synek Oliwier. Nie ukrywa, że w powrocie do normalności, pomagają jej rozmowy o synku. One sprawiają, że modelka czuje, jakby jej dziecko cały czas żyło, mimo że fizycznie nie ma go obok niej. W jednym z ostatnich wywiadów w poruszający sposób opowiedziała, jak wyglądały jego ostatnie chwile.

Magda Stępień w poruszających słowach wspomniała ostatnie chwile swojego synka. „Zawsze będzie w moim sercu”
Autor: Instagram/@magdalena_stepien Magda Stępień w poruszających słowach wspomniała ostatnie chwile swojego synka. „Zawsze będzie w moim sercu”

Miniony rok był dla Magdaleny Stępień bardzo trudny. Modelka stoczyła heroiczną walkę o zdrowie i życie swojego synka, który niespodziewanie zachorował na rzadki nowotwór wątroby. Mimo ogromnych wysiłków chłopca nie udało się uratować. Zmarł zaledwie kilka dni po swoich pierwszych urodzinach.

To był trudny rok, to był istny hardcore, ale dziękuje TOBIE synku, za to co dla mnie robisz obecnie! Jestem wdzięczna Bogu, że przez ten rok mogłam być Twoją mamą – tak Magda Stępień podsumowała miniony rok w swoich mediach społecznościowych.

Teraz modelka udzieliła wywiadu magazynowi "Party". Wspomina w nim moment odejścia swojego synka.

Przeczytaj także: Magda Stępień mierzy się z okrutnymi ocenami. W końcu odpowiedziała hejterom: "Powiedźcie mi jak to jest"

Zaniepokojona Maja Hyży przed wyjściem na scenę zrobiła test ciążowy!

Dlaczego Magdalena Stępień mówi często o swoim synku?

Modelka wyjaśniła też, dlaczego często opowiada o swoim dziecku. Rozmowy o nim nie pozwalają o nim zapomnieć i niejako na nowo powołują go do życia. Pomagają jej także przejść żałobę. Mówiąc głośno o swoim cierpieniu Magdalena Stępień chce także pomóc innym rodzicom, którzy znaleźli się w podobnej do niej sytuacji - przedwcześnie stracili dziecko.

Mam Oliwiera w sercu i zawsze go będę miała w sercu, ale chcę pielęgnować pamięć o nim. Oliwier pod koniec bardzo cierpiał. Miał, tak jak mówiłam, bardzo rzadkiego raka i do tej pory nie znaleziono lekarstwa na tego raka. Chcę uczcić jego pamięć i zawsze będzie w moim sercu, ale to, że ja o nim mówię, nie znaczy, że ja potrzebuję, żeby ktoś się nade mną rozczulał. Ja po prostu tego potrzebuję i to robię, i tak czuję. Chcę go pokazywać i chcę, żeby on tak jakby żył. Dalej go czuję mimo to, że go fizycznie nie ma — powiedziała w rozmowie.

Magdalena Stępień o śmierci synka. "Był reanimowany na moich oczach"

Modelka wspomniała w wywiadzie także moment odejścia jej synka.

Był reanimowany na moich oczach. Odszedł w moich ramionach. Byłam obok ja, był obok Kuba, ale tematu Kuby już nie poruszam, ani kwestii z nim związanych – mówiła.

Jak przyznaje niewiele pamięta z tego, co działo się później.

Myślę, że ja wtedy byłam w szoku, że to jest taki szał, że tak naprawdę robisz to, żyjesz w takim amoku i nie wiesz tak naprawdę, co się dzieje. Ja nie dość, że nie dopuszczałam do siebie śmierci Oliwiera, to jeszcze musiałam zorganizować wszystko: spakować się i wrócić do kraju na pogrzeb mojego dziecka. Więc to był bardzo trudny czas, ale mało z tego czasu pamiętam — wyznała.

Walka o życie i zdrowie Oliwiera Rzeźniczka

Oliwier Rzeźniczak był synem Magdaleny Stępień i piłkarza Jakuba Rzeźniczaka. Jego rodzice rozstali się jeszcze przed jego narodzinami. Gdy chłopiec zachorował na nowotwór wątroby, jego samotna mama starała się na własną rękę pomóc swojemu synkowi.

Organizowała zbiórki pieniędzy na zagraniczne leczenie i szukała najlepszych specjalistów. Kiedy jedna ze zbiórek zakończyła się sukcesem, modelka poleciała z dzieckiem do kliniki w Izraelu. Niestety pomimo kilkumiesięcznych starań specjalistów 27 lipca doszło do najgorszego – chłopiec zmarł.

Przeczytaj także: Magdalena Stępień w poruszających słowach o żałobie po stracie synka. "Tak bardzo liczyłam na cud"