Niemowlę nie chciało przyjąć leku. Ta mama znalazła na to genialny sposób, który pokochali rodzice

2023-01-24 16:27

Helena Lee bezskutecznie próbowała podać lek swojemu małemu synkowi. Po 24-godzinnej walce z nim przypomniała sobie pewną sztuczkę, która całkowicie odmieniła jej sytuację.

Niemowlę nie chciało przyjąć leku, mama znalazła na niego sposób. Jej trik stał się hitem
Autor: Getty images Niemowlę nie chciało przyjąć leku, mama znalazła na niego sposób. Jej trik stał się hitem

Pielęgniarka Helena Lee 5 lat temu podzieliła się z rodzicami na Facebooku genialnym sposobem na podanie leków niemowlętom. Jej sposób pokochały setki rodziców, do dziś jej post jest udostępniany i komentowany – zwłaszcza w sezonie przeziębieniowym.

Katar u niemowlęcia – czy iść do lekarza?

Pielęgniarka pokazała prosty trik na podanie leku niemowlakowi

Jak przyznała Helena w swoim poście, sposób ten przypomniała sobie w momencie, gdy jej malutki synek Alfie zachorował i musiała podać mu lekarstwo. Gdy podawała mu lek strzykawką, mniej więcej w połowie dawki maluszek odmawiał współpracy i zaczynał pluć w nią. Wtedy właśnie wpadła na tę sztuczkę.

Helena odmierzyła dawkę leku strzykawką, następnie odkręciła smoczek od butelki i włożyła do niej strzykawkę. Gdy Alfie zaczął ssać smoczek, ona uwalniała powoli porcję leku ze strzykawki, aż połknął całą zaleconą przez lekarza dawkę.

Nic się nie zmarnowało i ani jednej łzy

– napisała dumna.

Na koniec postu zachęciła rodziców do udostępniania jej rady. Nie spodziewała się jednak takiego odzewu. Jej post udostępniono do tej pory 187 tysięcy razy. Doczekał się także 59107 tys. komentarzy. Rodzice uznali jej trik za genialny. Dziękują jej wylewnie do dziś.

Sposób Heleny z pewnością sprawdzi się u niemowląt karmionych butelką, które są przyzwyczajone do jedzenia przez smoczek. Na niemowlęta karmione piersią, które nie znają butelki lub odmawiają jedzenia z niej, trzeba szukać innych metod. Pediatrzy radzą, by podawać lek samą strzykawką dołączoną do leku i aplikować powolutku na policzek malca.

Przeczytaj także: Jak podawać dziecku antybiotyk, żeby leczenie było skuteczne i nie wywołało powikłań?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza