Pod żadnym pozorem nie klikaj na zdjęcie tego dziecka! To paskudne oszustwo

2024-02-22 15:49

W mediach społecznościowych krąży zdjęcie tej dziewczynki z informacją, że wypadła ona z 4 piętra w bloku w Świebodzicach. Do materiału dołączono link, który przekierowuje rzekomo do „trudnego nagrania” z tego wypadku. „Nie otwierajcie! To oszustwo!” - apeluje policja, przestrzegając wszystkich przed oszustami, którzy tym sposobem wykradają wrażliwe dane.

Pod żadnym pozorem nie klikaj na zdjęcie tego dziecka
Autor: Getty Images / KPP w Świdnicy Pod żadnym pozorem nie klikaj na zdjęcie tego dziecka

Komeda Powiatowa w Świdnicy przestrzega wszystkich przed oszustami na Facebooku. „Uwaga! Od jakiegoś czasu obserwujemy intensywne działania przestępców mające na celu wyłudzenie danych logowania do Waszych kont na Facebooku. Nie otwierajcie! To oszutstwo!” - zaapelowali funkcjonariusze.

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy

Dziewczynka miała rzekomo wypaść z okna w Świebodzicach

„Dziś na portalu społecznościowym ukazała się kolejna informacja, tym razem Świebodzice i dziecko, które rzekomo miało wypaść z okna. Takie zdarzenie nie miało miejsca!” - czytamy w komunikacie.

Policjanci przestrzegają, by pod żadnym pozorem nie otwierać tego linku, bo to próba wyłudzenia danych od internautów.

„Sam schemat działania jest standardowy dla tego oszustwa. Przestępcy wykorzystują już przejęte konta do publikowania postów z fałszywymi informacjami, które mają generować u odbiorcy emocje. Posty zawierają również link kierujący do zewnętrznego serwisu, który ma zawierać film ze zdarzenia. Ostatecznie ofierze zaprezentowany zostaje fałszywy panel logowania do Facebooka, zaś po wpisaniu w nim danych trafiają one do przestępcy, który dzięki temu uzyskuje dostęp do Waszego konta” – tłumaczą policjanci.

Dodali także, że tego typu szkodliwe strony internetowe można zgłaszać policji przez stronę incydent.cert.pl

Pod żadnym pozorem nie klikaj na zdjęcie tego dziecka
Autor: KPP w Świdnicy Policja ostrzega przed próbą wyłudzenia danych.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza