Policja odwołała Child Alert. Co się działo z 11-latką z Sosnowca?

2023-08-07 9:32

Policja odwołała Child Alert związany z zaginięciem 11-letniej dziewczynki z Sosnowca. Dziecko żyje, ale z uwagi na jego dobro policja nie ujawnia więcej informacji.

Zaginiona 11-latka z Sosnowca
Autor: Materiały prasowe policji/Getty Images Policja odwołała Child Alert w związku z zaginioną 11-latką z Sosnowca.

W sobotę zaginęła 11-letnia dziewczynka z Sosnowca. Dziecko wyszło z domu przed godziną 19, żeby wyrzucić śmieci i nie wróciło, dlatego zaniepokojeni rodzice powiadomili o jej zaginięciu służby. Natychmiast uruchomiono procedury poszukiwawcze, w tym również Child Alert, system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku dziecka w mediach. Dzięki skoordynowanym działaniom policji i mediów wizerunek zaginionej dziewczynki bardzo szybko trafił do milionów ludzi.

Tajemnicze zaginięcie małżeństwa z Warszawy

Child Alert odwołany

Na szczęście działania przyniosły skutek, a dziewczynkę udało się odnaleźć. "Child Alert odwołany. Dziecko zostało odnalezione. Dziękujemy Wszystkim za współpracę i przekazywane informacje!" - poinformowała policja na Twitterze.

W internecie pojawiły się już teorie spiskowe, dotyczące tego, że dziecko uciekło z domu, że chciało sobie urządzić urodziny i dlatego wybrało się w podróż. Dziewczynkę podobno odnaleziono w innym województwie, setki kilometrów od domu. Jak informuje RMF RM, 11-latka miała zostać odnaleziona w województwie zachodniopomorskim. Według ustaleń reporterów radia, w związku z jej sprawą miała zostać zatrzymana jedna osoba dorosła.

Warto jednak podkreślić, że nikt nie potwierdził tych informacji — z uwagi na dobro dziewczynki policja zdecydowała się nie podawać żadnych szczegółowych danych na temat odnalezienia dziewczynki.

Poszukiwania na szeroką skalę

- Policjanci skupiali się na przeczesywaniu terenu, gdzie dziewczynka była widziana po raz ostatni. Docierali do osób i świadków, z którymi jako ostatnimi miała kontakt. Próbowali dotrzeć do nagrań z monitoringu, które mogły coś zarejestrować — mówiła o działaniach policji rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach komisarz Sabina Chyra-Giereś.

Poszukiwania były zakrojone na szeroką skalę, dlatego bardzo szybko przyniosły efekt. Dziecko jest zdrowe, a jego życiu nic nie zagraża.

Czytaj: 8-latka zaginęła na plaży. Matka skłamała ratownikom

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza