Policja szuka rodziców tych nastolatków. "Straty wyceniono na 3 tys. złotych"

2023-09-19 13:26

Policjanci z Olsztyna poszukują nastolatków z udostępnionego w sieci nagrania, którzy na terenie jednego z lokalnych osieli uszkodzili siłownik bramy wjazdowej. „Wartość strat wyceniono na 3 tysiące złotych” – podała Policja.

Policja szuka rodziców tych nastolatków. Straty wyceniono na 3 tys. złotych
Autor: FB Screen @Służby w akcji Policja szuka rodziców tych nastolatków. "Straty wyceniono na 3 tys. złotych"

Do uszkodzenia siłownika bramy wjazdowej do jednego z osiedli mieszkalnych w Olsztynie doszło 9 czerwca 2023 roku, ale dopiero teraz Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zaapelowali o pomoc w ujęciu nieletnich sprawców.

Jak uchronić nastoletnie dziecko przed imprezowymi zagrożeniami? Ufaj i kontroluj

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Nie mogli wejść na osiedlę, to uszkodzili bramę

„Wartość strat wyceniono na 3 tysięcy złotych. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, na którym widać osoby mogące mieć związek z przestępstwem” – podano w komunikacie.

Opublikowano też filmik, na którym dokładnie widać moment uszkodzenia bramy oraz nastolatków, którzy ją sforsowali. Umieszczono go także na facebook'owym profilu "Służby w akcji" wraz z apelem do rodziców nieletnich sprawców.

„Drodzy rodzice nastolatków przedstawionych na poniższym filmie. Prosimy was o kontakt z Komendą Miejskiej Policji w Olsztynie, osobiście lub pod nr tel.:, 47 73 138 32 lub 47 73 134 94. Wasze pociechy muszą odpowiedzieć na kilka pytań związanych uszkodzeniem siłownika bramy wjazdowej do jednego z osiedli na terenie Olsztyna. Wartość strat wyceniono na 3 tysiące złotych” – czytamy w poście.

Policja zaś apeluje do każdego, kto posiada informacje mogące doprowadzić do ustalenia osób widocznych na filmie o pilny kontakt.

„Informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych personalnych osób widocznych na filmie, można przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nr tel.:, 47 73 138 32, 47 73 134 94, 47 73 134 24 lub na skrzynkę mailową: naczelnik.ppm@olsztyn.ol.policja.gov.pl” – czytamy w policyjnym apelu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza