Transtata udostępnił zdjęcia ze swojego porodu. „Moje serce zostało na zawsze zmienione”

2023-08-09 12:52

Te zdjęcia są inne niż wszystkie. Danny poddał się korekcie płci, a niedługo później dowiedział się, że spodziewa się dziecka. Jak sam podkreśla: „najpierw znalazłem dom w swoim ciele, a to pozwoliło mi stać się najlepszym możliwym domem dla mojego dziecka”.

Transtata poród
Autor: Screen/Instagram/@dannythetransdad Transtata udostępnił zdjęcia ze swojego porodu. „Moje serce zostało na zawsze zmienione”

Danny Wakefield pochodzi z Seattle i identyfikuje się jako transmężczyzną, czyli osoba, której płeć została określona przy urodzeniu jako żeńska, ale sam bardziej czuł się mężczyzną. W wieku 25 lat był leczony testosteronem i przeszedł podwójną mastektomię na Florydzie. Jego transformacja trwała dziewięć lat.

36-letni dziś Danny chciał żyć w zgodzie z samym sobą. Jego historia jest tym bardziej wyjątkowa, że w kwietniu 2020 roku dowiedział się, że spodziewa się dziecka.

Zdjęcia z porodu opublikował na swoim profilu na Instagramie @dannythetransdad

Zobacz także: Ojciec karmi piersią swojego syna. Mówi o sobie: "tata konik morski"

Jak zaplanować płeć dziecka?

„Zakochałem się w swoim ciele”

Danny spodziewał się dziecka w okresie pandemii, co było tym trudniejsze, że nie mógł wychodzić na zewnątrz. Mimo tego wyznał w jednym z wywiadów, że było to najpiękniejsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek go spotkało.

— Zakochałem się w swoim ciele w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem — powiedział portalowi Yahoo Life.

W mediach społecznościowych podkreślał również, że to, że nie czuje się kobietą, nie oznacza, że nie może korzystać z narządów ciała, z którymi się urodził.

— Urodziłem się z macicą i świat powiedział, że jestem dziewczynką, ale nią nie jestem. Mam układ rozrodczy, który pozwala mi nosić i urodzić dziecko, więc to właśnie zrobiłem. Trans-mężczyźni i osoby niebinarne również rodzą dzieci — podkreślał.

„Najpierw znalazłem dom w swoim ciele”

Na swoim profilu na Instagramie tłumaczył, dlaczego zdecydował się korekcję płci przed urodzeniem dziecka. Jak sam przyznał, korekta płci pozwoliła mu lepiej zrozumieć własne dziecko.

„Najpierw znalazłem dom w swoim ciele, a to pozwoliło mi stać się najlepszym możliwym domem dla mojego dziecka. Ponieważ przed ciążą czułem się komfortowo w swoim ciele, czułem bardzo małą dysforię w ciąży. Ciąża nie sprawiła, że czułem się jak kobieta. Dzięki temu poczułem się jak w domu” — napisał, udostępniając krótkie nagranie z czasu, gdy był w zaawansowanej ciąży.

Na udostępnionym nagraniu możemy również zobaczyć chwile z porodu i momenty, w których przytula do siebie dziecko.

Lekarze początkowo nie wierzyli

Danny przyznał, że spotkał się z chichotami ze strony pielęgniarek, a także „wątpliwościami, niedowierzaniem i brakiem wiedzy" ze strony lekarzy.

— W jednym przypadku zajęło im półtorej godziny, aby mnie zbadać, ponieważ nie wierzyli, że jestem w ciąży. Lekarze i pielęgniarki rozmawiali ze sobą przyciszonymi głosami, zadając pytania na mój temat, zamiast zadawać je bezpośrednio mnie, pacjentowi, który siedział tuż przed nimi — powiedział transtata w wywiadzie.

„Moje serce zostało na zawsze zmienione”

Danny postanowił podzielić się ze wszystkimi wyjątkowymi zdjęciami ze swojego porodu. Jego syn Wilder urodził się w listopadzie 2020 roku, ważąc 3175 gramów. Dla Danny’ego był to najwspanialszy moment w życiu.

„Oto jesteśmy. Moje serce zostało na zawsze zmienione, ponieważ ruszyłem do przodu, a nie wstecz” – napisał.

Danny pamięta prawie każdy moment ze swojego porodu. Pamięta uczucie, jakby "wychodził ze swojego ciała" i wracał do niego podczas skurczy.

Transtata wyznał, że ostatnie dekady życia spędził na poszukiwaniu wewnętrznego spokoju. Zdradził, że wcześniej szukał ich w niewłaściwych miejscach. Poród był dla niego niczym oświecenie.

„Poród był doświadczeniem poza ciałem i najbliższym oświecenia, jakie kiedykolwiek miałem. Katapultowało mnie to w inny wymiar, o którym nawet nie wiedziałem, że istnieje, i taki, którego nigdy nie chcę opuścić. Wciąż szukam słów i być może nigdy ich nie znajdę”.

Źródło:

  • adnamerica.com
  • yahoo.com

Czytaj także: Mężczyzna urodził dziecko! Do zapłodnienia doszło drogą naturalną

Czy istnieją produkty zakazane w czasie laktacji?

Taką dietą zafundujesz dziecku atak serca. Zobacz, czego nie jeść w ciąży

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza