Tradycyjne ZABAWKI dla DZIECI wciąż są na topie. Królują lalka Barbie i Scrabble

2014-10-30 11:28

Mimo że na rynku pojawia się coraz więcej elektronicznych zabawek, gier, aplikacji na smartfony i tablety, dzieci chętnie sięgają po te tradycyjne. Które zabawki wciąż cieszą się popularnością?

Zabawki dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Tradycyjne zabawki dla dzieci wciąż są atrakcyjne!

Spis treści

  1. Zabawki dla dzieci: Barbie i Lego górą
  2. Zabawki dla dzieci: gry planszowe to nie nuda

Zabawki interaktywne, smartfony, tablety, xboxy, czytniki ebooków - świat staje się coraz bardziej multimedialny. Choć dzieci mają teraz do dyspozycji rozrywki, o których nawet nie śnili ich rodzice, nie rezygnują z tradycyjnych zabawek.

>> Bransoletki z gumek są toksyczne? Sprawdź wyniki kontroli >>

Zabawki dla dzieci: Barbie i Lego górą

Dziewczynki wciąż chętnie bawią się lalkami (prym od lat wiedzie lalka Barbie) i akcesoriami gospodarstwa domowego (zabawkowe kuchnie, sklepy, domki). Chłopcy wciąż sięgają po samochody i klocki Lego. Skończyły się już jednak czasy, w których z przyjemnością składali modele samolotów czy bawili się figurkami (np. popularnymi Action Manami, X-manami, Supermanami).

Chłopcy są mniej lojalni, co powoduje, że obserwujemy większe zmiany w wyborze ulubionych kategorii czy zabawek przez chłopców. Patrząc na skalę ostatnich 50 lat, było wiele takich zmian, od figurek akcji, poprzez klocki, aż po samochody. Wszystkie te kategorie oraz ulubione marki chłopców są dalej popularne, ale stopień ich popularności może być w każdym okresie inny – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Rafał Stępień.

>> Zabawki z kartonu coraz bardziej modne. Rozwijają kreatywność dzieci >>

Zabawki dla dzieci: gry planszowe to nie nuda

Dzieci lubią grać - to wszyscy wiedzą. Jak się okazuje, chętnie sięgają nie tylko po gry elektroniczne, ale również planszowe, co cieszy rodziców, którzy doceniają walory edukacyjnetego typu zabawek.

Jak się okazuje, od lat lubimy te same gry planszowe. Najpopularniejszą są Scrabble - gra rozwijająca zdolność logicznego myślenia. Dzieci chętnie grają również w Monopol czy w Chińczyka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza