Dlaczego dobry materac do łóżeczka jest ważny dla dziecka?

Kando_materace_1

W pierwszych dniach po urodzeniu dziecko przesypia nawet do 20 godzin dziennie, a po dwóch latach ok. 13 godzin na dobę. Dobry materac do łóżeczka istotnie zwiększa komfort snu dziecka w tym okresie, jak również umożliwia prawidłowy rozwój malucha, mając wpływ m.in. na jego kręgosłup.

Jakie są zatem cechy dobrego materaca dla niemowlaka? Najważniejsze z nich to jak najlepsza wentylacja, wysoka elastyczność i optymalna twardość.

Cyrkulacja powietrza zapewnia zdrowy i komfortowy sen: zapobiega przegrzewaniu się dziecka, gwarantuje dopływ świeżego powietrza, pozbywa się dwutlenku węgla z powierzchni materaca i tworzy zdrowe, suche środowisko, zapobiegające rozwojowi bakterii. Przegrzewanie dziecka jest często bagatelizowane, a jest ono jednym z głównych powodów niespokojnego snu i innych dolegliwości we wczesnym okresie życia. Dlatego wybór materaca dla niemowlaka powinien być przemyślany.

Wysoka elastyczność i odpowiednia twardość materaca do łóżeczka gwarantują prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka, gdyż nacisk rozkłada się równomiernie na całą powierzchnię styku dziecka z materacem. Mniejszy ucisk wpływa też na znacznie wyższy komfort snu.

 

Kando_certyfikaty

Firma Traumeland proponuje materace do łóżeczka, które spełniają powyższe wymagania w bardzo wysokim stopniu. Dzięki różnym systemom wentylacyjnym wewnątrz materaca oraz oddychającemu i nieprzemakalnemu pokrowcowi zapewniają one doskonałą cyrkulację powietrza. Dziecko może swobodnie oddychać, nawet leżąc na brzuszku. Wysokiej jakości zimna pianka zapewnia natomiast maksymalną elastyczność i optymalną twardość. Materace Traumeland są całkowicie antyalergiczne i antybakteryjne. Ponadto dzięki dużej zawartości włókien Tencel w pokrowcu bardzo szybko odprowadzają wilgoć do otoczenia, zapobiegając poceniu się dziecka. Wszystkie materace Traumeland mają certyfikaty potwierdzające brak zawartości szkodliwych substancji.

Producent: Traumeland Austria

Więcej na www.Traumeland.pl 

 

Aktualizacja: 2017-06-02 Publikacja: 2017-06-02
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.