Bajki Disneya. TOP 10 kultowych filmów, które musisz pokazać dziecku

Bajki Disneya to obowiązkowa część dzieciństwa wszystkich pociech. Każdy film, który wychodzi ze studia Walta Disneya w kilka dni staje się hitem na całym świecie. Poznaj TOP 10 najlepszych bajek Disneya dla dzieci, które twoje dziecko powinno koniecznie zobaczyć! Disney bajki dla dzieci.

Bajki Disneya towarzyszą wielu pokoleniom od dziecka. Uczą nas moralności oraz asertywności. Zobacz, które bajki będą najlepsze dla twojej pociechy, a których unikać lub pozostawić je na późniejszy okres.

Bajki Disneya dla dzieci: czego nauczą dziecko?

Bajki Disneya podobnie jak baśnie mogą wiele nauczyć twoją pociechę. Dobro zawsze zwyciężą nad złem. Na swojej życiowej drodze możemy spotykać cynicznych ludzi, którzy dążą "po trupach" do władzy i bogactwa. Opowieści ukażą pociechom siłę przyjaźni i miłości, która może przezwyciężyć wszystkie problemy. Pokażą, jak sobie radzić z kłopotami w trudnych sytuacjach.

>> Czytaj także: Ekranizacje baśni: 10 najpiękniejszych filmów [GALERIA] >>

Bajki dla dzieci Disneya: najpopularniejsze księżniczki

Księżniczka to główna postać większości bajek Disneya. To dlatego są one tak uwielbiane przez najmłodsze dziewczynki. W końcu która z nas nigdy nie chciała mieszkać w zamku i nosić piękną koronę z diamentami? Największą popularnością cieszy się zazwyczaj Kopciuszek. Dzieciom podoba się motyw, w którym zwykła dziewyczyna, traktowana przez rodzinę jak popychadło, staje się piękną kobietą wyruszającą na bal.

Na drugim miejscu plasuje się Królewna Śnieżka. Księżniczka, która jest o krok od śmierci zmienia życie siedmiu krasnoludków i odnajduje miłość praktycznie na skraju swojego życia.

Ostatnią pozycję zajmuje Bella. Dziewczyna, próbując ratować ojca, sama wpada w sidła Bestii. Pełna wzruszeń historia o zakaznej miłości, która musi uleczyć zaczarowanego księcia.

>> Czytaj także: KSIĄŻKI DLA DZIECI: jak czytanie wpływa na psychikę twojego dziecka>>

Polecamy też

Dobrze wiedzieć

Baśnie to bezsprzecznie najlepsze źródło nauki moralności i etyki dla dzieci. Najmłodsi płynnie czytają dopiero w przedszkolu lub w szkole. Dlatego warto czasem pokazać pociechom ekranizacje baśni. Dzięki nim najmłodsi nauczą się, jak dobro zawsze musi zwyciężać nad złem. Dowiedzą się, jakie wartości są najważniejsze w życiu i jak radzić sobie z różnymi problemami społecznymi i osobistymi.

Bajki Disneya: które filmy pokazać jako pierwsze dziecku?

Jako pierwsze proponujemy pokazać dziecku najstarsze adaptacje. One najlepiej oddają opisaną historię oraz nie są przesadzone zbędnymi animacjami, które możemy spotkać w nowszych produkcjach. Zrezygnuj też z filmów tylko lekko inspirowanych baśniami lub takich, które ukazują opowieść w krzywym zwierciadle. Takie obrazy zostaw na później, gdy dziecko będzie już znało oryginalną wersję historii.

>> Czytaj także: 5 klasycznych bajek dla dzieci: jakie bajki powinno znać twoje dziecko? >>

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-08-25 Publikacja: 2016-02-05
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.