Zastawa dla dzieci: postaw na kreatywność! [GALERIA]

Dobrze dobrana zastawa dla dzieci to klucz do nauki samodzielnego jedzenia. Aby ułatwić najmłodszym spożywanie posiłków, producenci stworzyli całą gamę akcesoriów przydatnych do tej czynności. Zobacz, które z nich wam się przydadzą.

Nauka samodzielnego jedzenia przysparza dzieciom dużo kłopotu. Często nie potrafią usiedzieć spokojnie na krześle, a dodatkowo podczas karmienia wszystkim się brudzą. Mało kto wie, że pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór odpowiedniej zestawy dla dzieci. Miska, talerzyk i sztućce powinny być dobrane przede wszystkim według wieku dziecka.

Zastawa dla dzieci: czego dziecku nie kupować?

Wybierając odpowiednią zastawę dla dzieci, skup się na jej właściwościach, a nie na wyglądzie. Dobrze jeśli komplet będzie kolorowy i przyjazny dla oka, ale jeśli nie spełnia twoich oczekiwań, to nic na siłę. Sprawdź dokładnie, z jakiego materiału wykonane są naczynia. Zwróć uwagę również na sztućce. Najlepiej, jeśli będą one w całości plastikowe lub wykonane z melaminy.

Zastawa dla dzieci: które rozwiązania są najciekawsze?

Ciekawym rozwiązaniem są zastawy dla dzieci, które posiadają w komplecie torebkę podróżną. Taki komplet możesz zabrać ze sobą w podróż lub w odwiedziny, kiedy pociecha jeszcze nie potrafi jeść z "dorosłych" naczyń. Ciekawym pomysłem może okazać się również zestaw z wbudowaną w tacę miseczką. Dzięki temu unikniesz dodatkowego sprzątania po zakończonym posiłku. Warto zwrócić uwagę również na to, jaki motyw zawiera dana zastawa. Gdy podczas jedzenia dziecku będzie towarzyszył ulubiony bohater z bajki, na pewno wszystko pójdzie sprawniej i szybciej.

Zastawa dla dzieci: gdzie ją kupisz?

Kubki, talerzyki czy sztućce możesz skompletować również sama. Nie musisz kupować konkretnego zestawu, jeśli nie do końca sprzyja on twoim warunkom. Najczęściej spotkasz takie zastawy w sklepach z artykułami dla dzieci lub w dużych marketach. Jeśli nie chcesz specjalnie w tym celu wybierać się na zakupy, zdecyduj się na opcję on-line. Wiele firm prowadzi swoje strony internetowe, na których znajdziesz ciekawe oferty.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-03-24
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.