7-letni chłopiec wypadł z balkonu. W mieszkaniu znajdował się sam

2024-02-29 11:40

Do groźnego wypadku doszło na jednym z osiedli w Puławach. Siedmioletnie dziecko wypadło z balkonu bloku mieszkalnego. Chłopiec został przetransportowany do szpitala w Lublinie, policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

7-letni chłopiec wypadł z balkonu. W mieszkaniu znajdował się sam
Autor: Getty Images / MARIUSZ MUCHA / SE / EAST NEWS

W środę w godzinach popołudniowych do dyżurnego puławskiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące dziecka, które wypadło z okna. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował siedmiolatka do szpitala. Życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Spis treści

  1. Wypadek w Puławach
  2. Dziecko trafiło do szpitala
  3. Od kiedy dziecko może przebywać samo w domu?
Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama

Wypadek w Puławach

Jak czytamy w komunikacie KPP Puławy, w zgłoszeniu wypadku poinformowano, że z balkonu na pierwszym piętrze w bloku jednego z puławskich osiedli wypadło kilkuletnie dziecko. Pomoc wezwał mężczyzna, który usłyszał odgłos upadku. Chłopiec był przytomny, przyznał, że wypadł z okna.

Okazało się, że siedmiolatek był sam w domu. Wrócił na chwilę do mieszkania, zostawiając na placu zabaw mamę i młodszego brata.

Dziecko trafiło do szpitala

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował chłopca do szpitala w Lublinie. Pozostał na obserwacji, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wstępne ustalenia nie wskazują na zaniedbanie ze strony opiekuna prawnego, policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, najpewniej nieszczęśliwego wypadku. Matka chłopca była trzeźwa.

Od kiedy dziecko może przebywać samo w domu?

Zgodnie z przepisami, samo w domu może zostać dziecko, które ma ukończone siedem lat. Niezależnie od ustalonej granicy, to my sami wiemy najlepiej, kiedy dziecko będzie gotowe na ten krok. Czasem możemy mieć wątpliwości i później, zastanawiając się, czy bez nadzoru poradzi sobie dziesięciolatek, trzynastolatek itp. Siódme urodziny to tylko znak, decyzja zależy od rodziców.

Źródło: KPP Puławy

Przeczytaj także: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu? Czy kilkulatek może zostać bez opieki dorosłego?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza