Atak nożownika w szkole na Mazowszu. Uczniowie poważnie ranni

2023-11-29 13:54

W szkole podstawowej pod Ostrołęką zaatakował nożownik. Wiadomo już, że są ranni, uczniowie trafili do szpitala.

Atak nożownika w szkole na Mazowszu
Autor: Getty Images Atak nożownika w szkole na Mazowszu

Nożownik zaatakował uczniów

Do ataku nożownika doszło w środę 29 listopada około godziny 12:00 w południe. Napastnik zaatakował uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle w powiecie ostrołęckim. Rannych zostało dwoje uczniów, ich obrażenia są poważne.

Jak donoszą lokalne media uczniowie zostali zabrani do szpitala, nie udało się jednak zatrzymać napastnika. Wiadomo, że trwa obława, władze wydały specjalny komunikat w tej sprawie. Apelują do okolicznych mieszkańców o zachowanie ostrożności. Miejsca, w których przebywają dzieci i młodzież są już zabezpieczone przez służby.

Brutalny atak nożownika w centrum Warszawy. Policja szuka sprawcy

Za atakiem stał uczeń?

Na razie nie wiadomo kim jest napastnik, jednak do szkoły nie mają dostępu osoby postronne. Portal eostroleka.pl podaje, że bardzo możliwe, że ataku dokonał jeden z uczniów. Nie wiadomo, jaka była motywacja sprawcy. Wiadomo, że uczniowie zostali zaatakowani kiedy brali udział w zajęciach.

Teren szkoły otoczyły policyjne radiowozy. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu zdarzenia jest także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który brał udział w uroczystościach w jednej ze szkól w okolicy.

Portal eostroleka.pl o godzinie 13:50 poinformował, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że napastnik, którym ma być 18-letni uczeń IV klasy został ujęty. Ofiarami mają być kobieta i mężczyzna.

Liczba rannych osób wzrosła do trzech. Napastnik uciekając miał zranić kolejną osobę. Stan dwójki uczniów jest bardzo ciężki, rany zadane zostały w okolice serca i gardła.

Napastnik podczas obławy miał próbować popełnić samobójstwo. To do niego wezwano śmigłowiec LPR.

Czytaj też: Krotoszyn: Noworodek znaleziony w lesie? Do szpitala przyniosła go nastolatka