5 zaskakujących faktów o ciąży Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego nie będzie miała praw rodzicielskich do dziecka!

2018-10-19 11:29

Księżna Meghan Markle i książę Harry spodziewają się swojego pierwszego dziecka. O ciąży księżnej Sussex od kilku dni mówi cały świat. Zdradzamy 5 zaskakujących faktów na temat narodzin kolejnego potomka rodziny królewskiej!  

Księżna Meghan i książę Harry
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Pięć miesięcy po ślubie księżnej Meghan Markle i księcia Harry'ego Pałac Kensington wystosował oficjalny komunikat, w którym przyznał, że para spodziewa się narodzin pierwszego dziecka. 

Informacja o ciąży księżnej Meghan Markle poruszyła opinię publiczną na Wyspach Brytyjskich i zelektryzowała media na całym świecie.

Meghan Markle w ciąży

Od kilku dni media nie opuszczają książęcej pary na krok, uważnie przyglądając się stylizacjom księżnej. Wpatrują się w brzuszek Meghan, wypatrując ciążowych krągłości.

Księżna Meghan i książę Harry obecnie przebywają z wizytą w Australii. Para odwiedzi również Togo i Fidżi - terytoria, na których istnieje niebezpieczeństwie zarażenia się wirusem Zika groźnym dla kobiet w ciąży. Pomimo niebezpieczeństwa Meghan i Harry postanowili nie przerywać podróży. 

Królewski potomek przyjdzie na świat wiosną 2019 roku. Co warto wiedzieć o ciąży księżnej Meghan?

Czytaj:

Księżniczka Charlotte poszła do żłobka. Ile kosztuje królewski żłobek?

Jak dobrze wyglądać w ciąży? 5 trików, dzięki którym będziesz wyglądać jak Kate Middleton!

Księżna Meghan i książę Harry
Autor: Pałac Kensington/Instagram

1. Meghan Markle nie będzie miała praw rodzicielskich do dziecka

Księżna Meghan nie będzie miała praw rodzicielskich do własnego dziecka! Przepisy obowiązujące w rodzinie królewskiej mówią, że pełnię władzy rodzicielskiej nad wszystkimi dziećmi sprawuje monarcha.

To oznacza, że królowa Elżbieta II ma prawa rodzicielskie do dzieci księżnej Kate i księcia Williama (George'a, Charlotte i Louisa) oraz że będzie je miała również w stosunku do dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego.

2. Dziecko Meghan i Harry'ego nie będzie nosiło tytułu książęcego

Potomek księżnej Meghan Markle i księcia Harry'ego, niezależnie od tego, czy będzie płci żeńskiej czy męskiej, nie będzie nosił tytułu książęcego. Zgodnie z tradycją dziewczynka otrzyma tytuł lady, a chłopczyk - hrabiego.

Tak stanowią przepisy ustanowione w 1917 roku przez króla Jerzego V. Mówią one, że najstarszy syn księcia może używać niższego tytułu swojego ojca. Właśnie dlatego córka będzie nosiła tytuł lady Mounbatten-Windsor, a syn - hrabiego Dumbarton.

Sytuację może zmienić decyzja królowej. Tak stało się w przypadku dzieci księcia Williama. Zgodnie z tradycją tytuł księcia powinien nosić tylko najstarszy potomek - książę George. Królowa Elżbieta II zdecydowała jednak, że pozostałe dzieci również otrzymają tytuły książęce.

Księżna Meghan i książę Harry spodziewają się pierwszego dziecka
Autor: Pałac Kensington/Instagram

3. Księżna nie będzie mogła wyprawić baby shower

Księżna Meghan Markle nie będzie mogła wyprawić baby shower. Zgodnie z etykietą, członkowie rodziny królewskiej nie organizują przyjęć na cześć nienarodzonych dzieci.

Goście, którzy pojawiliby się na baby shower, mogliby przynieść bardzo drogie prezenty, a rodzina królewska nie powinna epatować bogactwem. Żeby uniknąć niezręcznych sytuacji, zdecydowano, że przyjęcia nie będą w ogóle organizowane.

4. Meghan i Harry będą mieli swobodę w kwestii wyboru imienia dla dziecka

Książę Harry nie jest pierwszy w kolejce do tronu. W związku z tym Meghan i Harry'ego nie obowiązują tak ścisłe nakazy jak księżną Kate i księcia Williama, dlatego będą mieli swobodę w kwestii wyboru imion dla dziecka.

Media sugerują, że książęca para będzie chciała uczcić pamięć księżnej Diany. W związku z tym dziewczynka może otrzymać imię Diana, a chłopiec - Spencer (takie nazwisko nosiła mama Williama i Harry'ego).

Księżna Meghan i książę Harry zostaną rodzicami
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Księżna Meghan i książę Harry będą mieli córeczkę? Wideo

5. Książęca para nie zamierza korzystać z pomocy niań

Księżna Meghan i książę Harry nie zamierzają korzystać z pomocy opiekunek do dzieci. Po porodzie do Londynu ma przeprowadzić się mama Meghan, Doria Ragland, która pomoże córce w opiece nad dzieckiem.

Według mediów, teściowa księcia Harry'ego jest zachwycona informacją o ciąży i nie może doczekać się aż zostanie babcią.

Inaczej jest w przypadku księżnej Kate i księcia Williama. Książęca para korzysta z pomocy wykwalifikowanej opiekunki, która od 20 lat zajmuje się dziećmi arystokratów.

Maria Borallo, bo tak nazywa się niania George'a, Charlotte i Louisa, ukończyła prestiżową szkołę dla niań Norland College w Bath. Od 3 lat zajmuje się dziećmi Kate i Williama.

Niania towarzyszy książęcej parze w czasie każdej zagranicznej wizyty. Była obecna również na chrzcie księżniczki Charlotte. Zawsze stoi z boku, dyskretnie pełniąc swoje obowiązki.

Przeczytaj także: Najlepsze ciążowe stylizacje Meghan Markle

Ile wiesz o Meghan Markle?

Pytanie 1 z 7
Kiedy Meghan Markle poślubiła księcia Harry'ego?