"Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą". Policjanci złapali ją w ostatniej chwili [wideo]

2022-05-16 12:24
Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą
Autor: Getty images Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą

"Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą" - takie zgłoszenie otrzymali stołeczni policjanci. Dzięki ich natychmiastowej reakcji oraz pomocy przypadkowych przechodniów, udało się złapać nastolatkę, która chciała popełnić samobójstwo.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Pragi Północ zgłoszenie otrzymali w piątek, kilkanaście minut po godzinie 9 rano od operatora stołecznego stanowiska kierowania. Funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali i już niespełna po dwóch minutach byli na miejscu.

“Policjanci w ostatniej chwili złapali nastolatkę, która targnęła się na swoje życie i wspólnie ze świadkami wciągnęli ją na bezpieczną stronę mostu. Nastolatka została przekazana załodze pogotowia, która przewiozła ją do szpitala” – czytamy na Twitterze stołecznej policji.

Przeczytaj także: Kielce: 15-miesięczne dziecko wypadło z trzeciego piętra. Matka w tym czasie spała

Determinacja policjantów i świadków zdarzenia

Na tym samym profilu możemy zobaczyć filmik z całej akcji. Widać na nim, jak w pewnym momencie nastolatka odwraca się do policjantów plecami i próbuje skoczyć. Funkcjonariusze w ostatniej chwili łapią 17-latkę za ramiona i wspólnie ze świadkami tej całej sytuacji wyciągają ją w bezpieczne miejsce. Tam razem ze strażakami czekają na przybycie karetki pogotowia.

Na Twitterze warszawskiej policji czytamy, że stołeczni policjanci podejmują setki interwencji, których celem jest ratowanie ludzkiego życia, często narażając przy tym własne życie.

"Widząc osobę w potrzebie, reaguj. Szybkie zgłoszenie to szybka reakcja. Jesteśmy dumni ze świadków i naszych kolegów" - czytamy.

Przeczytaj: Dramatyczna akcja ratunkowa w stolicy. 1,5-roczne dziecko zaczęło się dusić, uratował je przypadkowy przechodzień

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza